bmp 0.9.7.1 - en to hu translation catalogue (578 entries)

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in BMP. If you don't know why this happened, send a mail to us at beepmp-devel@lists.sourceforge.net
hu: 
    SIGSEGV érkezett
    
    Ez egy hiba lehet a BMP-ben. Ha nem tudja, hogy miért történt, küldjön nekünk egy levelet a beepmp-devel@lists.sourceforge.net címre

en: 
    Total length: %d:%d
hu: 
    Teljes hossz: %d:%d

en:   (invalid UTF-8)
hu:   (érvénytelen UTF-8)

en:  (%d data tracks)
hu:  (%d adatsáv)

en:  ID3 Tag
hu:  ID3-tag

en:  MPEG Info
hu:  MPEG-infó

en:  Ogg Vorbis Info
hu:  Ogg Vorbis-infó

en:  Ogg Vorbis Tag
hu:  Ogg Vorbis-tag

en: %d Bytes
hu: %d bájt

en: %d KBit/s (nominal)
hu: %d KBit/s (névleges)

en: %lu Bytes
hu: %lu bájt

en: %s
    Unable to open file: %s
hu: %s
    Nem lehet megnyitni a fájlt: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
hu: %s
    Nem lehet csonkolni a fájlt: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
hu: %s
    Nem lehet írni a fájlba: %s

en: %s already exist. Continue?
hu: A(z) %s már létezik. Folytatja?

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: helytelen opció -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hu: %s: érvénytelen opció -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) `%c%s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) `%s' opció nem egyértelmű

en: %s: option `%s' requires an argument
hu: %s: a(z) `%s' opcióhoz meg kell adni argumentumot

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) `--%s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `-W %s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hu: %s: a `-W %s' opció nem egyértelmű

en: %s: option requires an argument -- %c
hu: %s: az opcióhoz meg kell adni argumentumot -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hu: %s: ismeretlen opció: `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hu: %s: ismeretlen opció: `--%s'

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
hu: %{n:...%}: "..." csak akkor legyen megjelenítve, ha van %n elem

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
hu: ** A DUPLA MÉRET EL LETT TÁVOLÍTVA **

en: /About BMP
hu: /BMP névjegye

en: /Add CD...
hu: /CD hozzáadása...

en: /Add Files...
hu: /Fájlok hozzáadása...

en: /Add Folders...
hu: /Mappák hozzáadása...

en: /Add Internet Address...
hu: /Internetcím hozzáadása...

en: /Always On Top
hu: /Mindig legfelül

en: /Analyzer Falloff
hu: /Analizátor esése

en: /Analyzer Falloff/Fast
hu: /Analizátor esése/Gyors

en: /Analyzer Falloff/Fastest
hu: /Analizátor esése/Leggyorsabb

en: /Analyzer Falloff/Medium
hu: /Analizátor esése/Közepes

en: /Analyzer Falloff/Slow
hu: /Analizátor esése/Lassú

en: /Analyzer Falloff/Slowest
hu: /Analizátor esése/Leglassabb

en: /Analyzer Mode
hu: /Analizátor-üzemmód

en: /Analyzer Mode/Bars
hu: /Analizátor-üzemmód/Oszlopok

en: /Analyzer Mode/Fire
hu: /Analizátor-üzemmód/Tűz

en: /Analyzer Mode/Lines
hu: /Analizátor-üzemmód/Vonalak

en: /Analyzer Mode/Normal
hu: /Analizátor-üzemmód/Normál

en: /Analyzer Mode/Peaks
hu: /Analizátor-üzemmód/Csúcsértékek

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
hu: /Analizátor-üzemmód/Függőleges vonalak

en: /Autoscroll Songname
hu: /Számnév automatikus görgetése

en: /Clear Queue
hu: /Sor törlése

en: /Close
hu: /Bezárás

en: /Delete
hu: /Törlés

en: /Delete/Auto-load preset
hu: /Törlés/Automatikusan betöltődő beállítás

en: /Delete/Preset
hu: /Törlés/Beállítás

en: /Files...
hu: /Fájlok...

en: /Import
hu: /Importálás

en: /Import/WinAMP Presets
hu: /Importálás/Winamp-beállítások

en: /Internet location...
hu: /Internethely...

en: /Invert Selection
hu: /Kijelölés megfordítása

en: /Jump to File
hu: /Ugrás fájlra

en: /Jump to Playlist Start
hu: /Ugrás a lejátszólista elejére

en: /Jump to Time
hu: /Ugrás időpontra

en: /Load
hu: /Betöltés

en: /Load List
hu: /Lista betöltése

en: /Load/Auto-load preset
hu: /Betöltés/Automatikusan betöltődő beállítás

en: /Load/Default
hu: /Betöltés/Alapértelmezett beállítás

en: /Load/From WinAMP EQF file
hu: /Betöltés/Winamp EQF fájlból

en: /Load/From file
hu: /Betöltés/Fájlból

en: /Load/Preset
hu: /Betöltés/Beállítás

en: /Load/Zero
hu: /Betöltés/Nulla

en: /New List
hu: /Új lista

en: /Next
hu: /Következő

en: /Pause
hu: /Szünet

en: /Peaks Falloff
hu: /Csúcsértékek esése

en: /Peaks Falloff/Fast
hu: /Csúcsértékek esése/Gyors

en: /Peaks Falloff/Fastest
hu: /Csúcsértékek esése/Leggyorsabb

en: /Peaks Falloff/Medium
hu: /Csúcsértékek esése/Közepes

en: /Peaks Falloff/Slow
hu: /Csúcsértékek esése/Lassú

en: /Peaks Falloff/Slowest
hu: /Csúcsértékek esése/Leglassabb

en: /Play
hu: /Lejátszás

en: /Preferences
hu: /Beállítások

en: /Previous
hu: /Előző

en: /Put on All Workspaces
hu: /Megjelenítés minden munkaterületen

en: /Queue Toggle
hu: /Betevés a sorba

en: /Randomize List
hu: /Véletlenszerű listasorrend

en: /Refresh Rate
hu: /Frissítési sebesség

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
hu: /Frissítési sebesség/Nyolcad (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
hu: /Frissítési sebesség/Teljes (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
hu: /Frissítési sebesség/Fél (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
hu: /Frissítési sebesség/Negyed (~13 fps)

en: /Remove All
hu: /Összes eltávolítása

en: /Remove Selected
hu: /Kijelöltek eltávolítása

en: /Remove Unavailable Files
hu: /Nem elérhető fájlok eltávolítása

en: /Remove Unselected
hu: /Kijelöletlenek eltávolítása

en: /Repeat
hu: /Ismétlés

en: /Reverse List
hu: /Lista megfordítása

en: /Roll up Equalizer
hu: /Equalizer felgördítése

en: /Roll up Player
hu: /Lejátszó felgördítése

en: /Roll up Playlist Editor
hu: /Lejátszólista-szerkesztő felgördítése

en: /Save
hu: /Mentés

en: /Save List
hu: /Lista mentése

en: /Save/Auto-load preset
hu: /Mentés/Automatikusan betöltődő beállítás

en: /Save/Default
hu: /Mentés/Alapértelmezett beállítás

en: /Save/Preset
hu: /Mentés/Beállítás

en: /Save/To WinAMP EQF file
hu: /Mentés/Winamp EQF fájlba

en: /Save/To file
hu: /Mentés/Fájlba

en: /Scope Mode
hu: /Szkóp-üzemmód

en: /Scope Mode/Dot Scope
hu: /Szkóp-üzemmód/Pontok

en: /Scope Mode/Line Scope
hu: /Szkóp-üzemmód/Vonalak

en: /Scope Mode/Solid Scope
hu: /Szkóp-üzemmód/Tömör

en: /Select All
hu: /Mindent kijelöl

en: /Select None
hu: /Kijelölés megszüntetése

en: /Show Equalizer
hu: /Equalizer megjelenítése

en: /Show Playlist Editor
hu: /Lejátszólista-szerkesztő megjelenítése

en: /Shuffle
hu: /Véletlenszerű sorrend

en: /Sort List
hu: /Lista rendezése

en: /Sort List/By Date
hu: /Lista rendezése/Dátum alapján

en: /Sort List/By Filename
hu: /Lista rendezése/Fájlnév alapján

en: /Sort List/By Path + Filename
hu: /Lista rendezése/Útvonal + fájlnév alapján

en: /Sort List/By Title
hu: /Lista rendezése/Cím alapján

en: /Sort Selection
hu: /Kijelölés rendezése

en: /Sort Selection/By Date
hu: /Kijelölés rendezése/Dátum alapján

en: /Sort Selection/By Filename
hu: /Kijelölés rendezése/Fájlnév alapján

en: /Sort Selection/By Path + Filename
hu: /Kijelölés rendezése/Útvonal + fájlnév alapján

en: /Sort Selection/By Title
hu: /Kijelölés rendezése/Cím alapján

en: /Stop
hu: /Leállítás

en: /Time Elapsed
hu: /Eltelt idő

en: /Time Remaining
hu: /Hátralévő idő

en: /Toggle Decorations
hu: /Ablakkeret

en: /Update View
hu: /Nézet frissítése

en: /View Track Details
hu: /Szám részleteinek megtekintése

en: /Visualization Mode
hu: /Kijelzési mód

en: /Visualization Mode/Analyzer
hu: /Kijelzési mód/Analizátor

en: /Visualization Mode/Off
hu: /Kijelzési mód/Kikapcsolva

en: /Visualization Mode/Scope
hu: /Kijelzési mód/Szkóp

en: /WindowShade VU Mode
hu: /Roló-üzemmód

en: /WindowShade VU Mode/Normal
hu: /Roló-üzemmód/Normál

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
hu: /Roló-üzemmód/Finom

en: /_Quit
hu: /_Kilépés

en: /_View
hu: /_Nézet

en: 12KHZ
hu: 12 KHZ

en: 14KHZ
hu: 14 KHZ

en: 16KHZ
hu: 16 KHZ

en: 170HZ
hu: 170 HZ

en: 1KHZ
hu: 1 KHZ

en: 310HZ
hu: 310 HZ

en: 3DNow! optimized decoder
hu: 3DNow! -ra optimalizált dekódoló

en: 3KHZ
hu: 3 KHZ

en: 600HZ
hu: 600 HZ

en: 60HZ
hu: 60 HZ

en: 6KHZ
hu: 6 KHZ

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
hu: <b><big>Nem lehet megnyitni a hangot.</big></b>
    
    Ellenőrizze a következőket:
    1. A megfelelő kimeneti bővítmény van kiválasztva.
    2. Semmilyen más program nem foglalja le a hangkártyát.
    3. A hangkártya megfelelően van beállítva.

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
hu: <b><big>Nem található lejátszható CD.</big></b>
    
    Nincs behelyezve CD, vagy a behelyezett CD nem audio CD.

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
hu: <b><big>Nem lehet betölteni a bőrt.</big></b>
    
    Ellenőrizze, hogy a(z) '%s' helyen található bőr használható-e és az alapértelmezett bőr megfelelően telepítve van-e itt: '%s'

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
hu: <b><big>Nem lehet fájlokat lejátszani.</big></b>
    
    A következő fájlok nem játszhatóak le. Ellenőrizze a következőket:
    1. A fájlok hozzáférhetőek.
    2. A szükséges médiabővítmények be vannak kapcsolva.

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
hu: <b><big>Nem lehet menteni a lejátszólistát.</big></b>
    
    Ismeretlen fájltípus: '%s'.

en: <b>Effects</b>
hu: <b>Effektusok</b>

en: <b>Filename</b>
hu: <b>Fájlnév</b>

en: <b>Metadata</b>
hu: <b>Metaadat</b>

en: <b>Mouse wheel</b>
hu: <b>Egérgörgő</b>

en: <b>Playback</b>
hu: <b>Lejátszás</b>

en: <b>Presets</b>
hu: <b>Beállítások</b>

en: <b>Song display</b>
hu: <b>Dal megjelenítése</b>

en: <b>Visualization</b>
hu: <b>Kijelzési mód</b>

en: <b>_Fonts</b>
hu: <b>_Betűkészletek</b>

en: <b>_Miscellaneous</b>
hu: <b>_Egyebek</b>

en: <b>_Skin</b>
hu: <b>_Bőr</b>

en: <big><b>Beep Media Player %s</b></big>
    A media player based on XMMS
    
    Copyright (C) 2003-2005 BMP Development Team
hu: <big><b>Beep Media Player %s</b></big>
    Egy XMMS-en alapuló médialejátszó
    
    Copyright (C) 2003-2005 BMP-fejlesztőcsapat

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
hu: <span size="medium"><b>Általános</b></span>

en: <span size="medium"><b>Media</b></span>
hu: <span size="medium"><b>Média</b></span>

en: <span size="medium"><b>Output</b></span>
hu: <span size="medium"><b>Kimenet</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Appearance</b></span>
hu: <span size="xx-large"><b>Megjelenés</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Mouse</b></span>
hu: <span size="xx-large"><b>Egér</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Playlist</b></span>
hu: <span size="xx-large"><b>Lejátszólista</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Plugins</b></span>
hu: <span size="xx-large"><b>Bővítmények</b></span>

en: ALSA %s output plugin
hu: ALSA %s kimeneti bővítmény

en: ALSA Driver configuration
hu: ALSA-meghajtó beállítása

en: About ALSA Driver
hu: ALSA-meghajtó névjegye

en: About BMP
hu: BMP névjegye

en: About ESounD Plugin
hu: ESounD-bővítmény névjegye

en: About MPEG Audio Plugin
hu: MPEG-audiobővítmény névjegye

en: About OSS Driver
hu: OSS-meghajtó névjegye

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
hu: Ogg Vorbis-audiobővítmény névjegye

en: Acoustic
hu: Akusztikus

en: Activate BMP
hu: BMP aktiválása

en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Add Folders
hu: Mappák hozzáadása

en: Add Internet Address
hu: Internetcím hozzáadása

en: Add drive
hu: Meghajtó hozzáadása

en: Add/Open Files dialog
hu: Fájlok hozzáadása/megnyitása párbeszédablak

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Advanced settings:
hu: Haladó beállítások:

en: Album gain:
hu: Albumonkénti hangerőigazítás:

en: Album peak:
hu: Albumon belüli csúcsérték:

en: AlternRock
hu: Alternatív rock

en: Alternative
hu: Alternatív

en: An error occured:
    %s
hu: Hiba történt:
    %s

en: Analog
hu: Analóg

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Artist
hu: Előadó

en: Artist:
hu: Előadó:

en: Audio device:
hu: Hangeszköz:

en: Automatic detection
hu: Automatikus felderítés

en: Available _Presets:
hu: Elérhető _beállítások:

en: Avantgarde
hu: Avantgárd

en: BALANCE: %d%% LEFT
hu: BALANSZ: %d%% BAL

en: BALANCE: %d%% RIGHT
hu: BALANSZ: %d%% JOBB

en: BALANCE: CENTER
hu: BALANSZ: KÖZÉP

en: BMP Equalizer
hu: BMP equalizer

en: BMP Playlist Editor
hu: BMP lejátszólista-szerkesztő

en: BMP Preferences
hu: BMP beállításai

en: BMP: Unable to open display, exiting.
hu: BMP: Nem lehet megnyitni a képernyőt, kilépés.

en: Ballad
hu: Ballada

en: Bass
hu: Basszus

en: Bit rate:
hu: Bitráta:

en: Blur Scope: Color selection
hu: Homály: Szín kiválasztása

en: Blur scope
hu: Homály

en: Brazilian Portuguese:
hu: Brazíliai portugál:

en: Browse
hu: Tallózás

en: Buffer size (kb):
hu: Pufferméret (kb):

en: Buffer size (ms):
hu: Pufferméret (ms):

en: Buffer time (ms):
hu: Pufferelt idő (ms):

en: Buffering
hu: Pufferelés

en: Buffering:
hu: Pufferelés:

en: CD Audio Player Configuration
hu: Audio CD-lejátszó beállítása

en: CD Audio Plugin
hu: Audio CD bővítmény

en: CD Audio Track %02u
hu: Audio CD szám %02u

en: CD Index server:
hu: CD Index-kiszolgáló:

en: CD Info
hu: CD-infó

en: CDDB server:
hu: CDDB-kiszolgáló:

en: CDROM drive
hu: CD-ROM meghajtó

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
hu: KAPCSOLÓDVA: VÁRAKOZÁS VÁLASZRA

en: CONNECTING TO %s:%d
hu: KAPCSOLÓDÁS EHHEZ: %s:%d

en: Cabaret
hu: Kabaré

en: Category
hu: Kategória

en: Celtic
hu: Kelta

en: Chamber Music
hu: Kamarazene

en: Changes volume by
hu: Megváltoztatja a hangerőt

en: Channels:
hu: Csatornák:

en: Chanson
hu: Sanzon

en: Check drive...
hu: Meghajtó ellenőrzése...

en: Chinese:
hu: Kínai:

en: Chorus
hu: Kórus

en: Christian Rock
hu: Keresztény rock

en: Classic Rock
hu: Klasszikus rock

en: Classical
hu: Klasszikus

en: ClearSky skin:
hu: ClearSky bőr:

en: Close Dialog on Add
hu: Párbeszédablak bezárása hozzáadás után

en: Close dialog on Add
hu: Párbeszédablak bezárása hozzáadás után

en: Close dialog on Open
hu: Párbeszédablak bezárása megnyitás után

en: Club
hu: Klub

en: Comedy
hu: Kabaré

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Contemporary Christian
hu: Kortárs keresztény

en: Content
hu: Tartalom

en: Convert %20 to blanks
hu: %20 konvertálása szóközre

en: Convert non-UTF8 ID3 tags to UTF8
hu: Nem UTF8-as ID3 tag-ek átalakítása UTF8-assá

en: Convert underscores to blanks
hu: Aláhúzás karakterek konvertálása szóközre

en: Copy album tags
hu: Album tag-ek másolása

en: Could not create directory (%s): %s
hu: Nem lehet létrehozni a könyvtárat (%s): %s

en: Couldn't connect to host %s
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) %s kiszolgálóhoz

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) %s kiszolgálóhoz
    A kiszolgáló üzenete: %s

en: Couldn't look up host %s
hu: %s kiszolgáló nem található

en: Couldn't remove tag!
hu: Nem lehet eltávolítani a tag-et!

en: Couldn't write tag!
hu: Nem lehet írni a tag-et!

en: Credits
hu: Köszönet

en: Cult
hu: Kultusz

en: Custom string:
hu: Egyéni karakterlánc:

en: Czech:
hu: Cseh:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
hu: MINDIG LEGFELÜL KIKAPCSOLÁSA

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
hu: MINDIG LEGFELÜL KIKAPCSOLÁSA (N/A)

en: Date
hu: Dátum

en: Date:
hu: Dátum:

en: Decoder
hu: Dekódoló

en: Decoder:
hu: Dekódoló:

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default (%s)
hu: Alapértelmezett (%s)

en: Default PCM device (%s)
hu: Alapértelmezett PCM-eszköz (%s)

en: Delete auto-preset
hu: Automatikusan betöltődő beállítás törlése

en: Delete preset
hu: Beállítás törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Description:
hu: Leírás:

en: Deselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Developers:
hu: Fejlesztők:

en: Device
hu: Eszköz

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
hu: A(z) %s eszköz rendben van.
    A lemezen %d sáv van

en: Device settings
hu: Eszközbeállítások

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Devices
hu: Eszközök

en: Digital audio extraction
hu: Digitális audiobeolvasás

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
hu: A digitális audiobeolvasás nem lett tesztelve, mivel a lemezen nincs hangsáv

en: Digital audio extraction test failed: %s
hu: A digitális audiobeolvasási teszt sikertelen: %s

en: Digital audio extraction test: OK
hu: Digitális audiobeolvasási teszt: OK

en: Dir_ectory:
hu: _Könyvtár:

en: Directory %s OK.
hu: A(z) %s könyvtár rendben van.

en: Directory preset file:
hu: Könyvtár-beállítás fájlja:

en: Disable ID3V2 tags
hu: ID3V2 tag-ek kikapcsolása

en: Display this text and exit
hu: Ezen szöveg megjelenítése és kilépés

en: Don't advance in the playlist
hu: Ne legyen léptetés a lejátszólistában

en: Don't clear the playlist
hu: Ne törölje a lejátszólistát

en: Don't show this warning anymore
hu: Nem mutassa többé ezt a figyelmeztetést

en: Down sample:
hu: Újramintavételezés:

en: Dream
hu: Álom

en: Drive %d
hu: %d. meghajtó

en: Drum Solo
hu: Dobszóló

en: Dual channel
hu: Két csatorna

en: Duet
hu: Duett

en: Dutch:
hu: Holland:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
hu: MINDIG LEGFELÜL BEKAPCSOLÁSA

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
hu: MINDIG LEGFELÜL BEKAPCSOLÁSA (N/A)

en: ESD Output Plugin configuration
hu: ESD kimeneti bővítmény beállítása

en: Easy Listening
hu: Könnyed dallam

en: Electronic
hu: Elektronikus

en: Emphasis:
hu: Hangsúly:

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
hu: 6 dB hangosítás + lekorlátozás bekapcsolása

en: Enable Clipping Prevention
hu: Vágás gátolásának bekapcsolása

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
hu: Icecast Metadata UDP csatorna bekapcsolása

en: Enable ReplayGain
hu: ReplayGain bekapcsolása

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Error
hu: Hiba

en: Error Protection:
hu: Hibavédelem:

en: Error writing playlist "%s": %s
hu: Hiba a(z) "%s" lejátszólista írása közben: %s

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error: %s exist, but is not a directory
hu: Hiba: %s létezik, de nem könyvtár

en: Ethnic
hu: Népzene

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Extension and content
hu: Kiterjesztés és tartalom

en: FILE INFO BOX
hu: FÁJLINFÓ ABLAK

en: FPU decoder
hu: FPU-dekódoló

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
hu: Nem sikerült ellenőrizni a(z) %s könyvtárat
    Hiba: %s

en: Failed to modify tag
hu: Nem sikerült módosítani a tag-et

en: Failed to modify tag (close)
hu: Nem sikerült módosítani (zárolni) a tag-et

en: Failed to modify tag (open)
hu: Nem sikerült módosítani (megnyitni) a tag-et

en: Failed to open device %s
    Error: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s eszközt
    Hiba: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
hu: Nem sikerült beolvasni a tartalomjegyzéket
    Lehet, hogy nincs lemez a meghajtóban?

en: File Info
hu: Fájlinfó

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: File name
hu: Fájlnév

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: File preset extension:
hu: Fájlbeállítás kiterjesztése:

en: File size:
hu: Fájlméret:

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Filepath
hu: Fájlútvonal

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Finnish:
hu: Finn:

en: Folklore
hu: Folklór

en: Frames:
hu: Kockák:

en: French:
hu: Francia:

en: Game
hu: Játék

en: Genre
hu: Műfaj

en: Genre:
hu: Műfaj:

en: Georgian:
hu: Grúz:

en: German:
hu: Német:

en: Get server list
hu: Kiszolgálólista behívása

en: Greek:
hu: Görög:

en: Homepage and Graphics:
hu: Honlap és grafika:

en: Host:
hu: Kiszolgáló:

en: Humour
hu: Humoros

en: Hungarian:
hu: Magyar:

en: ID3 Tags:
hu: ID3 tag-ek:

en: ID3 encoding:
hu: ID3-kódolás:

en: ID3 format:
hu: ID3-formátum:

en: ISRC number:
hu: ISRC-szám:

en: Industrial
hu: Ipari

en: Input plugin: %s
hu: Bemeneti bővítmény: %s

en: Instrumental
hu: Hangszeres

en: Instrumental Pop
hu: Hangszeres pop

en: Instrumental Rock
hu: Hangszeres rock

en: Italian:
hu: Olasz:

en: Japanese:
hu: Japán:

en: Joint stereo
hu: Joint sztereó

en: Jump to Time
hu: Ugrás időpontra

en: Jump to Track
hu: Ugrás számra

en: Jungle
hu: Dzsungel

en: Korean:
hu: Koreai:

en: LOOKING UP %s
hu: %s KERESÉSE

en: Laszlo Dvornik
hu: Dvornik László

en: Length:
hu: Hossz:

en: Lithuanian:
hu: Litván:

en: Load Playlist
hu: Lejátszólista betöltése

en: Load auto-preset
hu: Automatikusan betöltődő beállítás betöltése

en: Load equalizer preset
hu: Equalizer-beállítás betöltése

en: Load metadata (tag information) from music files.
hu: Metaadat (tag információ) betöltése a zenefájlokból.

en: Load metadata from playlists and files
hu: Metaadat betöltése lejátszólistákból és fájlokból

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist
hu: Igény szerint betölti a metaadatot, amikor megjeleníti a fájlt a lejátszólistában

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
hu: Metaadat betöltése fájl lejátszólistához adásakor vagy megnyitáskor

en: Load preset
hu: Beállítás betöltése

en: Location:
hu: Hely:

en: MMX optimized decoder
hu: MMX-re optimalizált dekódoló

en: MPEG Audio Plugin
hu: MPEG-audiobővítmény

en: MPEG Audio Plugin Configuration
hu: MPEG-audiobővítmény beállítása

en: MPEG Level:
hu: MPEG-szint:

en: Macedonian:
hu: Macedón:

en: Meditative
hu: Meditatív

en: Mixer
hu: Keverő

en: Mixer Settings:
hu: Keverő beállításai:

en: Mixer card:
hu: Keverőkártya:

en: Mixer device:
hu: Keverőeszköz:

en: Mixer:
hu: Keverő:

en: Mmap mode
hu: Mmap-mód

en: Mono
hu: Monó

en: Mouse
hu: Egér

en: Multi-thread mode
hu: Többszálú mód

en: Name format:
hu: Névformátum:

en: Name:
hu: Név:

en: National Folk
hu: Nemzeti folk

en: Native American
hu: Indián

en: New Wave
hu: Újhullámos

en: No
hu: Nem

en: No input plugin recognized this file
hu: Egyik bemeneti bővítmény sem ismerte fel a fájlt

en: No mixer
hu: Nincs keverő

en: No tag to remove!
hu: Nincs eltávolítható tag!

en: Noise
hu: Zaj

en: None
hu: Nincs

en: OPTIONS MENU
hu: BEÁLLÍTÁSOK MENÜ

en: OSS Driver configuration
hu: OSS-meghajtó beállítása

en: OSS Output Plugin
hu: OSS kimeneti bővítmény

en: OSS mixer
hu: OSS-keverő

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
hu: Ogg Vorbis-audiobővítmény

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
hu: Ogg Vorbis-audiobővítmény beállítása

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
hu: Ogg Vorbis-bővítmény; készítette a Xiph.org Alapítvány
    
    Eredeti forráskód:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Közreműködtek:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Látogassa meg a Xiph.org Alapítványt: http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tags:
hu: Ogg Vorbis tag-ek:

en: Ok
hu: OK

en: Oldies
hu: Régi slágerek

en: On display
hu: Megjelenítéskor

en: On load
hu: Betöltéskor

en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

en: Options
hu: Beállítások

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Original:
hu: Eredeti:

en: Other
hu: Egyéb

en: Override generic titles
hu: Általános címek felülbírálása

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
hu: ELŐ-PUFFERELÉS: %dKB/%dKB

en: PREAMP
hu: ELŐERŐSÍTŐ

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste album tags
hu: Album tag-ek beillesztése

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Pause between songs
hu: Szünet a számok között

en: Pause current song
hu: Jelenlegi szám szüneteltetése

en: Pause for
hu: Szünet

en: Pause if playing, play otherwise
hu: Lejátszás esetén szüneteltetés, különben lejátszás

en: Performer/Artist
hu: Előadó/szerző

en: Period time (ms):
hu: Periódusidő (ms):

en: Play mode:
hu: Lejátszási mód:

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Polish:
hu: Lengyel:

en: Pre-buffer (percent):
hu: Elő-pufferelés (százalék):

en: Preferences Window
hu: Beállítások ablak

en: Preset
hu: Beállítás

en: Presets
hu: Beállítások

en: Previous session ID
hu: Előző munkamenet-azonosító

en: Print version number and exit
hu: Verziószám megjelenítése és kilépés

en: Progressive Rock
hu: Progresszív rock

en: Psychedelic
hu: Pszichedelikus

en: Psychedelic Rock
hu: Pszichedelikus rock

en: Remove drive
hu: Meghajtó eltávolítása

en: ReplayGain Settings:
hu: ReplayGain-beállítások:

en: ReplayGain Type:
hu: ReplayGain-típus:

en: Resolution:
hu: Felbontás:

en: Rhythmic Soul
hu: Ritmikus soul

en: Romanian:
hu: Román:

en: Russian:
hu: Orosz:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
hu: POZICIONÁLÁS IDE: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samba
hu: Szamba

en: Sample rate:
hu: Mintavételezés:

en: Satire
hu: Szatíra

en: Save Playlist
hu: Lejátszólista mentése

en: Save auto-preset
hu: Automatikusan betöltődő beállítás mentése

en: Save equalizer preset
hu: Equalizer-beállítás mentése

en: Save preset
hu: Beállítás mentése

en: Save stream to disk
hu: Folyam mentése lemezre

en: Save stream to disk:
hu: Folyam mentése lemezre:

en: Scrolls playlist by
hu: Ennyit görget a lejátszólistában:

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Select BMP/XMMS session (Default: 0)
hu: BMP/XMMS-munkamenet kiválasztása (alapértelmezés: 0)

en: Select main player window font:
hu: Válassza ki a fő lejátszóablak betűkészletét:

en: Select playlist font:
hu: Válassza ki a lejátszólista betűkészletét:

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
hu: Válassza ki a könyvtárat, ahol tárolni szeretné az MPEG-folyamokat:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
hu: Válassza ki a könyvtárat, ahol tárolni szeretné az Ogg Vorbis-folyamokat:

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Show information about titlestring format
hu: Információ megjelenítése a cím-karakterlánc formátumáról

en: Show more _details
hu: Több _részlet megjelenítése

en: Show network window
hu: Hálózati ablak megjelenítése

en: Show the main window
hu: Főablak megjelenítése

en: Show track numbers in playlist
hu: Számok sorszámának megjelenítése a lejátszólistában

en: Showtunes
hu: Sorozatok zenéi

en: Single channel
hu: Egy csatorna

en: Skip backwards in playlist
hu: Visszalépés a lejátszólistában

en: Skip forward in playlist
hu: Előrelépés a lejátszólistában

en: Slovak:
hu: Szlovák:

en: Slow Rock
hu: Lassú rock

en: Sonata
hu: Szonáta

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
hu: Sajnálom, az Ön platformján a szálak nincsenek támogatva.
    
    Ha libc5-alapú Linux-rendszere van, és a GLIB-et és a GTK+-t a LinuxThreads
    előtt telepítette, akkor újra kell fordítania a GLIB-et és a GTK+-t.

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with BMP.
    Please use GTK+ %s or newer.
hu: Sajnálom, az Ön GTK+ verziója (%d.%d.%d) nem működik a BMP-vel.
    Használjon GTK+ %s verziót vagy újabbat.

en: Sound Clip
hu: Zene klip

en: Soundtrack
hu: Filmzene

en: Southern Rock
hu: Déli Rock

en: Spanish:
hu: Spanyol:

en: Speech
hu: Beszéd

en: Start playing current playlist
hu: Jelenlegi lejátszólista lejátszásának elkezdése

en: Stereo
hu: Sztereó

en: Stereo (if available)
hu: Sztereó (ha elérhető)

en: Stop current song
hu: Jelenlegi szám leállítása

en: Streaming
hu: Folyam

en: Swedish:
hu: Svéd:

en: Symphonic Rock
hu: Szimfonikus rock

en: Symphony
hu: Szimfónia

en: Synthpop
hu: Szintipop

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
hu: CÍM
    ELŐADÓ - CÍM
    ELŐADÓ - ALBUM - CÍM
    ALBUM - CÍM
    Egyéni

en: Tango
hu: Tangó

en: The change is now effective in BMP's configuration database, but won't take effect for playback until the next song!
    
    Optionally, you can stop and restart playback for the change to take effect.
hu: A változtatás érvénybe lépett a BMP konfigurációs adatbázisában, de a lejátszás során a következő dalig nem fog érvénybe lépni!
    
    Opcionális leállíthatja és újraindíthatja a lejátszást, hogy a változtatás érvénybe lépjen.

en: Thread buffer time (ms):
hu: Szálak pufferelési ideje (ms):

en: Title
hu: Cím

en: Title format:
hu: Címformátum:

en: Title:
hu: Cím:

en: Track gain:
hu: Számonkénti hangerőigazítás:

en: Track length:
hu: Szám hossza:

en: Track name
hu: Szám neve

en: Track names:
hu: Számok nevei:

en: Track number
hu: Szám sorszáma

en: Track number:
hu: A szám sorszáma:

en: Track peak:
hu: Számon belüli csúcsérték:

en: Tracknumber
hu: Szám sorszáma

en: Trailer
hu: Filmelőzetes

en: Translators
hu: Fordítók

en: Ukrainian:
hu: Ukrán:

en: Un_queue
hu: _Kiszedés a sorból

en: Unable to create log file (%s)!
hu: Nem lehet létrehozni a naplófájlt (%s)!

en: Unknown soundcard
hu: Ismeretlen hangkártya

en: Usage: beep-media-player [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
hu: Használat: beep-media-player [opciók] [fájlok] ...
    
    Opciók:
    -------

en: Use CD Index
hu: CD Index használata

en: Use CDDB
hu: CDDB használata

en: Use alternate device:
hu: Alternatív eszköz használata:

en: Use authentication
hu: Hitelesítés használata

en: Use custom cursors
hu: Egyéni kurzorok használata

en: Use proxy
hu: Proxy használata

en: Use remote host
hu: Távoli kiszolgáló használata

en: Use software volume control
hu: Szoftveres hangerőszabályozó használata

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: VISUALIZATION MENU
hu: KIJELZÉS MENÜ

en: VOLUME: %d%%
hu: HANGERŐ: %d%%

en: Variable,
    avg. bitrate: %d KBit/s
hu: Változó,
    átl. bitráta: %d KBit/s

en: Version:
hu: Verzió:

en: Vocal
hu: Vokális

en: Volume control:
hu: Hangerőszabályozó:

en: Volume controls Master not PCM
hu: Hangerőszabályozás: Master, nem PCM

en: Volume controls OSS mixer
hu: A hangerő az OSS-keverőt szabályozza

en: WAV Audio Plugin
hu: WAV-audiobővítmény

en: Welsh:
hu: Walesi:

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
hu: Egy dal lejátszásának befejezése után automatikusan ne lépjen a következőre.

en: With Additional Help:
hu: A következők segítségével:

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
hu: XMMS ALSA-meghajtó
    
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető és/vagy módosítható
    a Free Software Foundation által publikált GNU General Public
    License 2. vagy annál újabb verziója alapján.
    
    A program annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznosnak
    bizonyul, de GARANCIA NÉLKÜL; még a PIACKÉPESSÉG illetve
    egy BIZONYOS CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁG sincs garantálva. További
    részletek a GNU General Public License-ben.
    
    A programmal együtt Önnek kapnia kellett egy példányt a GNU General
    Public License-ből; ha nem így történt, írjon a következő címre:
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.
    Szerző: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
hu: XMMS ESounD-bővítmény
    
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető és/vagy módosítható
    a Free Software Foundation által publikált GNU General Public
    License 2. vagy annál újabb verziója alapján.
    
    A program annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznosnak
    bizonyul, de GARANCIA NÉLKÜL; még a PIACKÉPESSÉG illetve
    egy BIZONYOS CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁG sincs garantálva. További
    részletek a GNU General Public License-ben.
    
    A programmal együtt Önnek kapnia kellett egy példányt a GNU General
    Public License-ből; ha nem így történt, írjon a következő címre:
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
hu: XMMS OSS-meghajtó
    
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető és/vagy módosítható
    a Free Software Foundation által publikált GNU General Public
    License 2. vagy annál újabb verziója alapján.
    
    A program annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznosnak
    bizonyul, de GARANCIA NÉLKÜL; még a PIACKÉPESSÉG illetve
    egy BIZONYOS CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁG sincs garantálva. További
    részletek a GNU General Public License-ben.
    
    A programmal együtt Önnek kapnia kellett egy példányt a GNU General
    Public License-ből; ha nem így történt, írjon a következő címre:
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston,
    MA 02111-1307, USA.

en: Year
hu: Év

en: Year:
hu: Év:

en: Yes
hu: Igen

en: _Current output plugin:
hu: _Jelenlegi kimeneti bővítmény:

en: _Device:
hu: _Eszköz:

en: _Effect plugin list:
hu: _Effektusbővítmények listája:

en: _General plugin list:
hu: Á_ltalános bővítmények listája:

en: _Media plugin list:
hu: Médiabővítmények listája:

en: _Player:
hu: _Lejátszó:

en: _Playlist:
hu: L_ejátszólista:

en: _Queue
hu: _Betevés a sorba

en: _Visualization plugin list:
hu: _Kijelzési bővítmények listája:

en: eSound Output Plugin
hu: eSound kimeneti bővítmény

en: lines
hu: sor

en: minutes:seconds
hu: perc:másodperc

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
hu: mpg123 dekódoló motor: Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    A bővítményt az XMMS csapat készítette

en: percent
hu: százalékkal

en: seconds
hu: másodperc

en: use Album Gain/Peak
hu: Albumonkénti hangerőigazítás/csúcsérték használata

en: use Track Gain/Peak
hu: Számonkénti hangerőigazítás/csúcsérték használata
