bmp 0.9.7.1 - en to el translation catalogue (436 entries)

en: 
    Total length: %d:%d
el: 
    Συνολική διάρκεια: %d:%d

en:   (invalid UTF-8)
el:   (Μη έγκυρο UTF-8)

en:  (%d data tracks)
el:  (%d κομμάτια δεδομένων)

en:  ID3 Tag
el:  Ετικέττα ID3

en:  MPEG Info
el:  Πληροφορίες MPEG

en:  Ogg Vorbis Info
el: Πληροφορίες Ogg Vorbis

en:  Ogg Vorbis Tag
el:  Ετικέττα Ogg Vorbis

en: %s
    Unable to open file: %s
el: %s
    Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
el: %s
    Αδυναμία περικοπής αρχείου: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
el: %s
    Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στο αρχείο: %s

en: %s already exist. Continue?
el: %s υπάρχει ήδη. Συνέχεια ;

en: %s: illegal option -- %c
el: %s: άκυρη επιλογή -- %c

en: %s: invalid option -- %c
el: %s: λανθασμένη επιλογή -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `%c%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `%s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `%s' είναι ασαφής

en: %s: option `%s' requires an argument
el: %s: η επιλογή `%s' απαιτεί ένα όρισμα

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `--%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `-W "%s` δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `-W %s' είναι ασαφής

en: %s: option requires an argument -- %c
el: %s: η επιλογή απαιτεί ένα όρισμα -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
el: %s: δεν αναγνωρίζεται η επιλογή `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
el: %s: δεν αναγνωρίζεται η επιλογή `--%s'

en: (unknown)
el: (άγνωστο)

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
el: ** ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΔΙΠΛΟΜΕΓΕΘΗ **

en: /About BMP
el: /Περί του BMP

en: /Add CD...
el: /Προσθήκη CD...

en: /Add Files...
el: /Προσθήκη Αρχείων...

en: /Add Folders...
el: /Προσθήκη Φακέλων...

en: /Add Internet Address...
el: /Προσθήκη Διεύθυνσης internet

en: /Always On Top
el: /Πάντα στην Κορυφή

en: /Analyzer Falloff/Fast
el: /Πτώση αναλυτή/Γρήγορη

en: /Analyzer Falloff/Medium
el: /Πτώση αναλυτή/Μέση

en: /Analyzer Falloff/Slow
el: /Πτώση αναλυτή/Αργή

en: /Analyzer Mode
el: /Αναλυτής

en: /Analyzer Mode/Bars
el: /Αναλυτής/Μπάρες

en: /Analyzer Mode/Fire
el: /Αναλυτής/Φωτιά

en: /Analyzer Mode/Lines
el: /Αναλυτής/Γραμμές

en: /Analyzer Mode/Normal
el: /Αναλυτής/Κανονικός

en: /Analyzer Mode/Peaks
el: /Αναλυτής/Κορυφές

en: /Clear Queue
el: /Καθαρισμός ουράς

en: /Close
el: /Κλείσιμο

en: /Delete
el: /Διαγραφή

en: /Delete/Auto-load preset
el: /Διαγραφή/Preset που φορτώνεται αυτόματα

en: /Delete/Preset
el: /Διαγραφή/Preset

en: /Files...
el: /Αρχεία...

en: /Import
el: /Εισαγωγή

en: /Import/WinAMP Presets
el: /Εισαγωγή/Presets του WinAMP

en: /Internet location...
el: /Τοποθεσία internet...

en: /Invert Selection
el: /Αντιστροφή επιλογής

en: /Jump to File
el: /Μεταπήδηση σε αρχείο

en: /Jump to Playlist Start
el: /Μεταπήδηση στην αρχή της λίστας τραγουδιών

en: /Jump to Time
el: /Μεταπήδηση σε χρόνο

en: /Load
el: /Φόρτωμα

en: /Load List
el: /Φόρτωση λίστας αναπαραγωγής

en: /New List
el: /Νέα λίστα

en: /Next
el: /Επόμενο

en: /Pause
el: /Παύση

en: /Peaks Falloff/Fast
el: /Πτώση κορυφών/Γρήγορη

en: /Peaks Falloff/Medium
el: /Πτώση κορυφών/Μέση

en: /Peaks Falloff/Slow
el: /Πτώση κορυφών/Αργή

en: /Play
el: /Αναπαραγωγή

en: /Preferences
el: /Προτιμήσεις

en: /Previous
el: /Προηγούμενο

en: /Put on All Workspaces
el: /Τοποθέτηση σε όλους τους χώρους εργασίας

en: /Queue Toggle
el: /Eναλλαγή ουράς

en: /Randomize List
el: /Τυχαιοποίηση λίστας

en: /Refresh Rate
el: /Ρυθμός ανανέωσης

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
el: /Ρυθμός ανανέωσης/Όγδοα (~6 fps)

en: /Remove All
el: /Απομάκρυνση Όλως

en: /Remove Selected
el: /Απομάκρυνση επιλεγμένων

en: /Remove Unavailable Files
el: /Απομάκρυνση μη διαθέσιμων αρχείων

en: /Remove Unselected
el: /Απομάκρυνση μη-επιλεγμένων

en: /Repeat
el: /Επανάληψη

en: /Reverse List
el: /Αντιστροφή της σειράς της λίστας

en: /Roll up Equalizer
el: /Τύλιγμα του ισοσταθμιστή

en: /Roll up Player
el: /Τύλιγμα του αναπαραγωγέα

en: /Roll up Playlist Editor
el: /Τύλιγμα της λίστας τραγουδιών

en: /Save
el: /Αποθήκευση

en: /Save List
el: /Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: /Save/Auto-load preset
el: /Αποθήκευση/Αυτόματο φόρτωμα του preset

en: /Save/Default
el: /Αποθήκευση/Προκαθορισμένο

en: /Save/Preset
el: /Αποθήκευση/Preset

en: /Save/To WinAMP EQF file
el: /Αποθήκευση/Σε αρχείο EQF του WinAMP

en: /Save/To file
el: /Αποθήκευση/Σε αρχείο

en: /Scope Mode
el: /Φάσμα

en: /Scope Mode/Dot Scope
el: /Φάσμα/Τελείες

en: /Scope Mode/Line Scope
el: /Φάσμα/Γραμμές

en: /Scope Mode/Solid Scope
el: /Φάσμα/Συμπαγές

en: /Select All
el: /Επιλογή Όλων

en: /Select None
el: /Κανένα επιλεγμένο

en: /Show Equalizer
el: /Εμφάνιση Ισοσταθμιστή

en: /Show Playlist Editor
el: /Εμφάνιση λίστας αναπαραγωγής

en: /Shuffle
el: /Τυχαία Αναπαραγωγή

en: /Sort List
el: /Ταξινόμηση Λίστας

en: /Sort List/By Date
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά χρονολογία

en: /Sort List/By Filename
el: Ταξινόμηση λίστας/Κατά όνομα αρχείου

en: /Sort List/By Path + Filename
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά διαδρομή + όνομα αρχείου

en: /Sort List/By Title
el: Ταξινόμηση λίστας/Κατά όνομα

en: /Sort Selection
el: /Ταξινόμηση επιλογής

en: /Sort Selection/By Date
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά χρονολογία

en: /Sort Selection/By Filename
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά όνομα αρχείου

en: /Sort Selection/By Title
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά όνομα

en: /Stop
el: /Σταμάτημα

en: /Time Elapsed
el: /Χρόνος που πέρασε

en: /Time Remaining
el: /Υπολοιπόμενος χρόνος

en: /Update View
el: /Ανανέωση προβολής

en: /View Track Details
el: /Εμφάνιση Πληροφοριών Αρχείου

en: /Visualization Mode
el: /Οπτικοποίηση

en: /Visualization Mode/Analyzer
el: /Οπτικοποίηση/Αναλυτής

en: /Visualization Mode/Off
el: /Οπτικοποίηση/Κλειστή

en: /Visualization Mode/Scope
el: /Οπτικοποίηση/Φάσμα

en: /_Quit
el: /_Έξοδος

en: /_View
el: /_Προβολή

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
el: <b><big>Δεν ήταν δυνατή η αναπαραγωγή αρχείων.</big></b>
    
    Τα ακόλουθα αρχεία δεν ήταν δυνατόν να αναπαραγχθούν. Παρακαλούμε ελέγξτε ότι:
    1. είναι προσβάσιμα.
    2. έχετε ενεργοποιήσει τα πρόσθετα που απαιτούνται.

en: <b>Effects</b>
el: <b>Εφέ</b>

en: <b>Filename</b>
el: <b>Όνομα αρχείου</b>

en: <b>Metadata</b>
el: <b>Μεταληροφορίες</b>

en: <b>Mouse wheel</b>
el: <b>Ροδάκι ποντικιού</b>

en: <b>Playback</b>
el: <b>Αναπαραγωγή</b>

en: <b>Presets</b>
el: <b>Προκαθορισμένα</b>

en: <b>Song display</b>
el: <b>Προβολή Τραγουδιού</b>

en: <b>Visualization</b>
el: <b>Οπτικοποίηση</b>

en: <b>_Fonts</b>
el: <b>_Γραμματοσειρές</b>

en: <b>_Miscellaneous</b>
el: <b>_Διάφορα</b>

en: <big><b>Beep Media Player %s</b></big>
    A media player based on XMMS
    
    Copyright (C) 2003-2005 BMP Development Team
el: <big><b>Beep Media Player %s</b></big>
    Ένας αναπαραγωγέας πολυμέσων βασισμένος στο XMMS
    
    Copyright (C) 2003-2005 Η ομάδα ανάπτυξης του BMP

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
el: <span size="medium"><b>Γενικά</b></span>

en: <span size="medium"><b>Media</b></span>
el: <span size="medium"><b>Μέσα</b></span>

en: <span size="medium"><b>Output</b></span>
el: <span size="medium"><b>Έξοδος</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Appearance</b></span>
el: <span size="xx-large"><b>Εμφάνιση</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Equalizer</b></span>
el: <span size="xx-large"><b>Ισοσταθμιστής</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Mouse</b></span>
el: <span size="xx-large"><b>Ποντίκι</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Playlist</b></span>
el: <span size="xx-large"><b>Λίστα Αναπαραγωγής</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Plugins</b></span>
el: <span size="xx-large"><b>Πρόσθετα</b></span>

en: ALSA %s output plugin
el: ALSA %s άρθρωμα εξόδου

en: ALSA Driver configuration
el: Ρύθμιση οδηγού ALSA

en: About ALSA Driver
el: Περί του οδηγού ALSA

en: About BMP
el: Περί του BMP

en: About ESounD Plugin
el: Περί του Αρθρώματος ESounD

en: About MPEG Audio Plugin
el: Περί του πρόσθετου ήχου MPEG

en: About OSS Driver
el: Περί του οδηγού OSS

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
el: Περί του Πρόσθετου Ήχου Ogg Vorbis

en: Activate BMP
el: Ενεργοποίηση BMP

en: Add Files
el: Προσθήκη Αρχείων

en: Add Folders
el: Προσθήκη Φακέλων

en: Add Internet Address
el: Προσθήκη Διεύθυνσης internet

en: Add drive
el: Προσθήκη συσκευής

en: Add/Open Files dialog
el: Παραθύρο διαλόγου προσθήκης/ανοίγματος αρχείων

en: Advanced settings
el: Προχωρημένες ρυθμίσεις

en: Advanced settings:
el: Προχωρημένες ρυθμίσεις:

en: AlternRock
el: Εναλλακτικό Ροκ

en: Alternative
el: Εναλλακτική

en: An error occured:
    %s
el: Προέκυψε σφάλμα:
    %s

en: Analog
el: Αναλογικός

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Audio device:
el: Συσκευή ήχου:

en: Automatic detection
el: Αυτόματη ανίχνευση

en: Available _Presets:
el: Διαθέσιμες _Ρυθμήσεις:

en: BALANCE: %d%% LEFT
el: BALANCE: %d%% ΑΡΙΣΤΕΡΑ

en: BALANCE: %d%% RIGHT
el: BALANCE: %d%% ΔΕΞΙΑ

en: BALANCE: CENTER
el: BALANCE: ΚΕΝΤΡΟ

en: BMP Equalizer
el: Ισοσταθμιστής BMP

en: BMP Playlist Editor
el: Λίστα αναπαραγωγής του BMP

en: BMP Preferences
el: Προτιμήσεις του BMP

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Buffer size (kb):
el: Μέγεθος buffer (kb):

en: Buffer size (ms):
el: Μέγεθος buffer (ms):

en: CD Audio Player Configuration
el: Παραμετροποίηση Αναπαραγωγέα CD Ήχου

en: CD Audio Plugin
el: Πρόσθετο CD Ήχου

en: CD Audio Track %02u
el: Κομμάτι CD Ήχου%02u

en: CD Index server:
el: Διακομιστής CD Index

en: CD Info
el: Πληροφορίες CD

en: CDDB server:
el: Διακομιστής CDDB:

en: CDROM drive
el: Συσκευή CDROM

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
el: ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ: ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

en: CONNECTING TO %s:%d
el: ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ %s:%d

en: Category
el: Κατηγορία

en: Celtic
el: Celte

en: Changes volume by
el: Αλλάζει την ένταση κατά

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Check drive...
el: Έλεγχος συσκευής...

en: Chinese:
el: Κινέζικα:

en: Classic Rock
el: Κλασικό Ροκ

en: Classical
el: Κλασική Μουσική

en: Close Dialog on Add
el: Κλείσιμο του διαλόγου κατά την Πρόσθεση

en: Close dialog on Add
el: Κλείσιμο του διαλόγου κατά την Προσθήκη

en: Close dialog on Open
el: Κλείσιμο παραθύρου διαλόγου κατά το άνοιγμα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Convert %20 to blanks
el: Μετατροπή %20 σε κενό

en: Convert non-UTF8 ID3 tags to UTF8
el: Μετατροπή μη-UTF8 ID3 ετικεττών σε UTF8

en: Convert underscores to blanks
el: Μετατροπή κάτω παύλας σε κενό

en: Copy album tags
el: Αντιγραφή ετικετών άλμπουμ

en: Could not create directory (%s): %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου (%s): %s

en: Couldn't connect to host %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο %s

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο %s
    Ο διακομιστής ανέφερε: %s

en: Couldn't look up host %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του %s

en: Couldn't remove tag!
el: Αδυναμία διαγραφής της ετικέττας!

en: Couldn't write tag!
el: Αδυναμία εγγραφής ετικέττας!

en: Credits
el: Μνεία

en: Custom string:
el: Προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό:

en: Czech:
el: Τσέχικα:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ (Μ/Δ)

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Decoder
el: Αποκωδικοποιητής

en: Decoder:
el: Αποκωδικοποιητής:

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Default (%s)
el: Προκαθορισμένο (%s)

en: Default PCM device (%s)
el: Προεπιλεγμένη συσκευή PCM (%s)

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Deselect All
el: Αποεπιλογή Όλων

en: Developers:
el: Δημιουργοί:

en: Device
el: Συσκευή

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
el: Συσκευή %s OK.
    Ο δίσκος έχει %d κομμάτια

en: Device settings
el: Ρυθμίσεις συσκευής

en: Device:
el: Συσκευή:

en: Devices
el: Συσκευές

en: Digital audio extraction
el: Ψηφιακή αναπαραγωγή ήχου

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
el: Η ψηφιακή εξαγωγή ήχου δεν δοκιμάστηκε καθώς ο δίσκος δεν έχει κομμάτια ήχου

en: Digital audio extraction test failed: %s
el: Δοκιμή ψηφιακής εξαγωγής ήχου απέτυχε: %s

en: Digital audio extraction test: OK
el: Δοκιμή ψηφιακής εξαγωγής ήχου: ΕΝΤΑΞΕΙ

en: Dir_ectory:
el: Κατ_άλογος:

en: Directory %s OK.
el: Κατάλογος %s OK.

en: Directory preset file:
el: Αρχείο καταλόγου ρυθμήσεων:

en: Disable ID3V2 tags
el: Απενεργοποίηση ετικεττών ID3V2

en: Display this text and exit
el: Εμφάνιση αυτού του κειμένου και έξοδος

en: Don't clear the playlist
el: Ακύρωση καθαρισμού λίστας αναπαραγωγής

en: Don't show this warning anymore
el: Να μην ξαναεμφανιστεί αυτή η προειδοποίηση

en: Drive %d
el: Συσκευή %d

en: Dual channel
el: Διπλό κανάλι

en: Duet
el: Duo

en: Dutch:
el: Ολλανδική:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ (Μ/Δ)

en: ESD Output Plugin configuration
el: Ρυθμίσεις Αρθρώματος Εξόδου ESD

en: Electronic
el: Ηλεκτρονική Μουσική

en: Emphasis:
el: Έμφαση:

en: Enable ReplayGain
el: Ενεργοποίηση ReplayGain

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Protection:
el: Προστασία Σφαλμάτων:

en: Error writing playlist "%s": %s
el: Σφάλμα εγγραφής της λίστας αναπαραγωγής "%s": %s

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Error: %s exist, but is not a directory
el: Σφάλμα: Το %s υπάρχει αλλά δεν είναι κατάλογος

en: Extension
el: Επέκταση

en: Extension and content
el: Επέκταση και περιεχόμενο

en: FILE INFO BOX
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΡΧΕΙΟΥ

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
el: Δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος του καταλόγου %s
    Σφάλμα: %s

en: Failed to modify tag
el: Αδυναμία τροποποίησης ετικέττας

en: Failed to modify tag (close)
el: Αδυναμία τροποποίησης ετικέττας (κλείσιμο)

en: Failed to modify tag (open)
el: Αδυναμία τροποποίησης ετικέττας (άνοιγμα)

en: Failed to open device %s
    Error: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής %s
    Σφάλμα: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του πίνακα περιεχομένων
    Πιθανώς δεν υπάρχει δίσκος στη συσκευή;

en: File Info
el: Πληροφορίες Αρχείου

en: File extension
el: Επέκταση αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: File preset extension:
el: Επέκταση αρχείου ρυθμήσεων:

en: File size:
el: Μέγεθος αρχείου:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Filepath
el: Διαδρομή αρχείου

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Finnish:
el: Φινλανδικά:

en: French:
el: Γαλλικά:

en: Genre
el: Γένος

en: Genre:
el: Είδος:

en: Georgian:
el: Γεωργιανά:

en: German:
el: Γερμανικά:

en: Get server list
el: Ανάκτηση λίστας διακομιστών

en: Greek:
el: Ελληνικά:

en: Homepage and Graphics:
el: Ιστοσελίδα και Γραφικά:

en: Host:
el: Διακομιστής:

en: Hungarian:
el: Ουγγρική:

en: ID3 encoding:
el: Κωδικοποίηση ID3:

en: ID3 format:
el: Μορφή ID3:

en: ISRC number:
el: Νούμερο ISRC:

en: Input plugin: %s
el: Άρθρωμα εισόδου: %s

en: Instrumental
el: Ορχηστρική

en: Instrumental Pop
el: Pop Instrumentale

en: Instrumental Rock
el: Rock Instrumental

en: Italian:
el: Ιταλικά:

en: Japanese:
el: Ιαπωνικά:

en: Jump to Time
el: Μετάβαση σε χρόνο

en: Jump to Track
el: Μεταπήδηση στο κομμάτι

en: Korean:
el: Κορεάτικα:

en: LOOKING UP %s
el: ΕΥΡΕΣΗ %s

en: Length:
el: Διάρκεια:

en: Lithuanian:
el: Λιθουανικά:

en: Load Playlist
el: Φόρτωση λίστας αναπαραγωγής

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: MPEG Audio Plugin
el: Πρόσθετο Ήχου MPEG

en: MPEG Audio Plugin Configuration
el: Παραμετροποίηση Προσθέτου MPEG Ήχου

en: MPEG Level:
el: Τύπος MPEG:

en: Macedonian:
el: Σλαβομακεδονική:

en: Meditative
el: Musique Méditative

en: Mixer
el: Μείκτης

en: Mixer Settings:
el: Παράμετροι Μείκτη:

en: Mixer card:
el: Κάρτα Μείκτη:

en: Mixer device:
el: Συσκευή μείκτη

en: Mixer:
el: Μείκτης:

en: Mmap mode
el: Κατάσταση Mmap

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Name format:
el: Μορφή Ονόματος Αρχείου:

en: Name:
el: Όνομα:

en: No
el: Όχι

en: No mixer
el: Δεν υπάρχει Mίκτης

en: No tag to remove!
el: Δεν υπάρχει ετικέττα για να αφαιρεθεί!

en: Noise
el: Bruit

en: None
el: Κανένα

en: OPTIONS MENU
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ

en: OSS Driver configuration
el: Ρύθμιση Oδηγού OSS

en: OSS Output Plugin
el: Άρθρωμα Εξόδου OSS

en: OSS mixer
el: Mίκτης OSS

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
el: Πρόσθετο Ήχου Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
el: Παραμετροποίηση Προσθέτου Ήχου Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
el: Πρόσθετο Ogg Vorbis από το Xiph.org Foundation
    
    Αρχικός κώδικας από
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Προσθήκες από
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Επισκεφτείτε το Xiph.org Foundation στο http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tags:
el: Ετικέττες Ogg Vorbis:

en: Ok
el: Εντάξει

en: On display
el: Κατά την προβολή

en: On load
el: Κατά το άνοιγμα

en: Open Files
el: Άνοιγμα Αρχείων

en: Options
el: Επιλογές

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Organization:
el: Οργανισμός:

en: Original:
el: Αυθεντικό:

en: Other
el: Άλλο

en: Override generic titles
el: Παράκαμψη γενικών τίτλων

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Paste album tags
el: Επικόλληση ετικετών άλμπουμ

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Pause between songs
el: Παύση μεταξύ των τραγουδιών

en: Pause current song
el: Παύση του τρέχοντος κομματιού

en: Pause for
el: Παύση για

en: Pause if playing, play otherwise
el: Παύση αν παίζει,αλλιώς αναπαραγωγή

en: Performer/Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Play mode:
el: Μέθοδος αναπαραγωγής:

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Polish:
el: Πολωνική:

en: Preferences Window
el: Παράθυρο Προτιμήσεων

en: Preset
el: Προκαθορισμένο

en: Presets
el: Προκαθορισμένα

en: Previous session ID
el: ID προηγούμενης συνεδρίας

en: Print version number and exit
el: Εμφάνιση του αριθμού έκδοσης και έξοδος

en: Proxy:
el: Διακομιστής:

en: Remove drive
el: Απομάκρυνση συσκευής

en: ReplayGain Type:
el: Τύπος ReplayGain:

en: Resolution:
el: Ανάλυση:

en: Rhythmic Soul
el: Rythmic Soul

en: Rock
el: Ροκ

en: Romanian:
el: Ρουμανικά:

en: Russian:
el: Ρώσικα:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
el: ΜΕΤΑΒΑΣΗ: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Save Playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: Save stream to disk
el: Αποθήκευση του stream στο δίσκο

en: Save stream to disk:
el: Αποθήκευση του stream στο δίσκο:

en: Scrolls playlist by
el: Προχωρά τη λίστα τραγουδιών κατά

en: Sebastian Kapfer
el: Sebastien Kapfer

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select BMP/XMMS session (Default: 0)
el: Επιλογή συνεδρίας BMP/XMMS (Προκαθορισμένη: 0)

en: Select main player window font:
el: Επιλογή γραμματοσειράς κυρίου παραθύρου:

en: Select playlist font:
el: Επιλογή γραμματοσειράς για την λίστα τραγουδιών:

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
el: Επιλέξτε τον κατάλογο που θέλετε να αποθηκευτούν τα MPEG streams:

en: Server
el: Διακομιστής

en: Show information about titlestring format
el: Εμφάνιση πληροφοριών για τη μορφή του αλφαριθμητικό τίτλου

en: Show more _details
el: Προβολή περισσότερων _λεπτομερειών

en: Show network window
el: Εμφάνιση παραθύρου δικτύου

en: Show the main window
el: Εμφάνιση του κυρίως παραθύρου

en: Show track numbers in playlist
el: Εμφάνιση Α/Α κομματιού στη λίστα αναπαραγωγής

en: Single channel
el: Μονό κανάλι

en: Skip forward in playlist
el: Μετάβαση μπροστά στη λίστα τραγουδιών

en: Slovak:
el: Σλοβακική:

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with BMP.
    Please use GTK+ %s or newer.
el: Η έκδοση του GTK+ που έχετε (%d.%d.%d) δεν είναι συμβατή με το BMP.
    Χρησιμοποιείστε το GTK+ %s ή νεότερο.

en: Spanish:
el: Ισπανικά:

en: Speech
el: Discours

en: Start playing current playlist
el: Έναρξη αναπαραγωγής της τρέχουσας λίστας

en: Stereo (if available)
el: Stereo (αν είναι διαθέσιμο)

en: Stop current song
el: Σταμάτημα του τρέχοντος κομματιού

en: Swedish:
el: Σουηδικά:

en: Synthpop
el: SynthPop

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
el: ΤΙΤΛΟΣ
    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΤΙΤΛΟΣ
    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ
    ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ
    Προσαρμοσμένο

en: Title
el: Τίτλος

en: Title format:
el: Μορφή τίτλου:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Track length:
el: Διάρκεια κομματιού:

en: Track name
el: Όνομα κομματιού

en: Track names:
el: Ονόματα αρχείων:

en: Track number
el: Νούμερο κομματιού

en: Track number:
el: Αριθμός Κομματιού:

en: Tracknumber
el: Νούμερο Αρχείου

en: Translators
el: Μεταφραστές

en: Ukrainian:
el: Ουκρανικά:

en: Unable to create log file (%s)!
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του αρχείου καταγραφής (%s)!

en: Unknown soundcard
el: Άγνωστη κάρτα ήχου

en: Usage: beep-media-player [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
el: Χρήση: beep-media-player [επιλογές] [αρχεία] ...
    
    Επιλογές:
    --------

en: Use CD Index
el: Χρήση CD Index

en: Use CDDB
el: Χρήση CDDB

en: Use alternate device:
el: Χρήση εναλλακτικής συσκευής:

en: Use authentication
el: Χρήση πιστοποίησης

en: Use custom cursors
el: Χρήση προσαρμοσμένων δεικτών ποντικιού

en: Use proxy
el: Χρήση διακομιστή

en: Use remote host
el: Χρήση απομακρυσμένου διακομίστη

en: Use software volume control
el: Χρήση ελεγκτή ήχου λογισμικού

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: VISUALIZATION MENU
el: ΜΕΝΟΥ ΟΠΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ

en: VOLUME: %d%%
el: ΕΝΤΑΣΗ: %d%%

en: Variable,
    avg. bitrate: %d KBit/s
el: Μεταβλητό,
    μέσο bitrate: %d KBit/s

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Volume control:
el: Έλεγχος έντασης:

en: WAV Audio Plugin
el: Πρόσθετο Ήχου Wav

en: Welsh:
el: Ουαλλική:

en: With Additional Help:
el: Με Επιπλέον Βοήθεια:

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
el: Πρόσθετο ESounD του XMMS
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: Year
el: Έτος

en: Year:
el: Έτος:

en: Yes
el: Ναι

en: _Current output plugin:
el: _Τρέχον άρθρωμα εξόδου

en: _Device:
el: _Συσκευή:

en: _Effect plugin list:
el: Λίστα αρθρωμάτων _εφφέ:

en: _General plugin list:
el: Λίστα _γενικών αρθρωμάτων:

en: _Media plugin list:
el: Λίστα αρθρωμάτων _μέσων:

en: _Player:
el: _Παίκτης:

en: _Playlist:
el: _Λίστα τραγουδιών:

en: _Visualization plugin list:
el: Λίστα αρθρωμάτων _οπτικοίησης:

en: eSound Output Plugin
el: Άρθρωμα εξόδου eSound

en: lines
el: γραμμές

en: minutes:seconds
el: λεπτά:δευτερόλεπτα

en: percent
el: ποσοστό

en: seconds
el: δευτερόλεπτα
