bmp 0.9.7 - en to cs translation catalogue (569 entries)

en: CD Audio Plugin
cs: CD Audio modul

en: CD Audio Track %02u
cs: CD audio stopa %02u

en: (unknown)
cs: (není známo)

en: Drive %d
cs: Mechanika %d

en: Failed to open device %s
    Error: %s
cs: Nepodařilo se otevřít %s
    Chyba: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
cs: Nepodařilo se načíst obsah disku.
    Je disk opravdu v mechanice?

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
cs: Zařízení %s je v pořádku.
    Disk obsahuje %d stop.

en:  (%d data tracks)
cs: (%d datových stop)

en: 
    Total length: %d:%d
cs: 
    Celková délka: %d:%d

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
cs: Čtení zvuku netestováno - tento disk neobsahuje zvukové sotpy.

en: Digital audio extraction test: OK
cs: Test čtení zvuku: v pořádku.

en: Digital audio extraction test failed: %s
cs: Test čtení zvuku selhal: %s

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
cs: Nepodařilo se načíst adresář %s.
    Chyba: %s

en: Error: %s exist, but is not a directory
cs: Chyba: %s existuje, ale není adresářem.

en: Directory %s OK.
cs: Adresář %s je v pořádku.

en: Device:
cs: Zařízení:

en: _Device:
cs: _Zařízení:

en: Dir_ectory:
cs: _Adresář:

en: Play mode:
cs: Způsob přehrávání:

en: Analog
cs: Analogově

en: Digital audio extraction
cs: Digitálně

en: Volume control:
cs: Ovládání hlasitosti:

en: No mixer
cs: Nepoužívat žádný mixér

en: CDROM drive
cs: CDROM mechanika

en: OSS mixer
cs: OSS mixér

en: Check drive...
cs: Zkontrolovat mechaniku...

en: Remove drive
cs: Odstranit mechaniku

en: CD Audio Player Configuration
cs: Nastavení přehrávače CD Audio

en: Add drive
cs: Přidat mechaniku

en: Device
cs: Zařízení

en: Use CDDB
cs: Používat CDDB

en: Get server list
cs: Získat seznam serverů

en: Show network window
cs: Výpis síťového provozu

en: Use CD Index
cs: Použít server s databází CD

en: CD Index server:
cs: Server s databází CD:

en: Track names:
cs: Názvy skladeb:

en: Override generic titles
cs: Přepsat původní názvy

en: Name format:
cs: Formát názvu:

en: CD Info
cs: Informace o CD

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
cs: Vyberte adresář, do něhož chcete vysílání uložit:

en: MPEG Audio Plugin Configuration
cs: Nastavení modulu MPEG Audio

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: 16 bit
cs: 16bitové

en: 8 bit
cs: 8bitové

en: Channels:
cs: Kanálů

en: Stereo (if available)
cs: Stereo (pokud existuje)

en: Down sample:
cs: Snížit vzorkovací kmitočet:

en: Decoder:
cs: Dekodér:

en: Automatic detection
cs: Automatický výběr

en: 3DNow! optimized decoder
cs: Dekodér optimalizovaný pro 3DNow!

en: MMX optimized decoder
cs: Dekodér optimalizovaný pro MMX

en: FPU decoder
cs: FPU dekodér

en: Options
cs: Nastavení

en: Content
cs: Obsah

en: Extension
cs: Přípona

en: Extension and content
cs: Obsah i přípona

en: Decoder
cs: Dekodér

en: Buffering:
cs: Přednačítání

en: Buffer size (kb):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (kB):

en: Pre-buffer (percent):
cs: Načíst předem (v procentech):

en: Use proxy
cs: Použít proxy

en: Host:
cs: Adresa:

en: Use authentication
cs: Autorizovat se

en: Username:
cs: Přístupové jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Save stream to disk:
cs: Uložit vysílání na disk:

en: Save stream to disk
cs: Uložit vysílání na disk:

en: Path:
cs: Cesta:

en: Browse
cs: Procházet:

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
cs: Povolit Icecast Metadata UDP Channel

en: Streaming
cs: Vysílání

en: ID3 Tags:
cs: ID3 informace:

en: Disable ID3V2 tags
cs: Zakázat ID3v2 informace

en: Convert non-UTF8 ID3 tags to UTF8
cs: Převést ID3 info z jiných kódování do UTF8

en: ID3 encoding:
cs: Kódování ID3:

en: ID3 format:
cs: Formát ID3:

en: Title
cs: Název:

en: %s
    Unable to write to file: %s
cs: %s
    Nelze zapsat soubor: %s

en: Couldn't write tag!
cs: Informace nelze zapsat!

en: %s
    Unable to open file: %s
cs: %s
    Nelze otevřít soubor: %s

en: File Info
cs: Informace o souboru

en: Ok
cs: OK

en: %s
    Unable to truncate file: %s
cs: %s
    Nepodařilo se upravit soubor: %s

en: Couldn't remove tag!
cs: Informace nelze odstranit!

en: No tag to remove!
cs: Žádný tag k odstranění!

en: Dual channel
cs: Dva kanály

en: Single channel
cs: Jeden kanál

en: %d KBit/s
cs: %d kb/s

en: None
cs: Žádný

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Name:
cs: Jméno:

en:  MPEG Info
cs:  MPEG informace

en: MPEG Level:
cs: MPEG:

en: Bit rate:
cs: Datový tok:

en: Sample rate:
cs: Vzorkovací kmitočet:

en: Frames:
cs: Rámců:

en: File size:
cs: Velikost souboru:

en: Error Protection:
cs: Chybová ochrana:

en: Copyright:
cs: Autorská práva:

en: Original:
cs: Originál:

en: Emphasis:
cs: Zesílení:

en:  ID3 Tag
cs:  ID3 popis:

en: Title:
cs: Název:

en: Artist:
cs: Umělec:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Year:
cs: Rok:

en: Track number:
cs: Číslo stopy:

en: Genre:
cs: Žánr:

en: Copy album tags
cs: Kopírovat společné položky

en: Paste album tags
cs: Vložit společné položky

en: N/A
cs: není známo

en: Variable,
    avg. bitrate: %d KBit/s
cs: Proměnný,
    průměrný datový tok: %d kb/s

en: %lu Bytes
cs: %lu bajtů

en: Error
cs: Chyba

en: LOOKING UP %s
cs: Vyhledávám %s

en: Couldn't look up host %s
cs: Nelze najít server %s

en: CONNECTING TO %s:%d
cs: Připojuji se k %s: %d

en: Couldn't connect to host %s
cs: Nelze se připojit k %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
cs: Připojen: čekám na odpověď

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
cs: Nepodařilo se připojit k serveru %s
    Server odpověděl: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
cs: Přednačteno: %d kB/%d kB

en: Classic Rock
cs: Klasický rock

en: Dance
cs: Taneční

en: Disco
cs: Disko

en: Hip-Hop
cs: Hip-hop

en: Other
cs: Jiný

en: Alternative
cs: Alternativní hudba

en: Vocal
cs: Vokální

en: Fusion
cs: Fúze

en: Classical
cs: Klasika

en: Instrumental
cs: Instrumentální

en: Game
cs: Hra

en: Sound Clip
cs: Zvukový klip

en: Noise
cs: Šum

en: AlternRock
cs: Alternativní rock

en: Meditative
cs: Meditativní

en: Instrumental Pop
cs: Instrumentální pop

en: Instrumental Rock
cs: Instrumentální Rock

en: Ethnic
cs: Etnická hudba

en: Gothic
cs: Gotická hudba

en: Electronic
cs: Elektronická

en: Southern Rock
cs: Jižanský rock

en: Comedy
cs: Komedie

en: Cult
cs: Kult

en: Christian Rap
cs: Křesťanský rap

en: Native American
cs: Indiánská hudba

en: Cabaret
cs: Kabaret

en: New Wave
cs: Nová vlna

en: Psychedelic
cs: Psychedelická

en: Acid Punk
cs: Acid punk

en: Acid Jazz
cs: Acid jazz

en: Musical
cs: Muzikál

en: Rock & Roll
cs: Rock'n roll

en: Hard Rock
cs: Hard rock

en: National Folk
cs: Národní lidová

en: Latin
cs: Latinská

en: Celtic
cs: Keltská hudba

en: Avantgarde
cs: Avantgardní

en: Gothic Rock
cs: Gotický rock

en: Progressive Rock
cs: Progresivní rock

en: Psychedelic Rock
cs: Psychedelický rock

en: Symphonic Rock
cs: Symfonický rock

en: Slow Rock
cs: Ploužák

en: Chorus
cs: Chór

en: Easy Listening
cs: Příjemné poslouchání

en: Acoustic
cs: Akustická

en: Humour
cs: Humor

en: Speech
cs: Mluvené

en: Chanson
cs: Šanson

en: Chamber Music
cs: Komorní hudba

en: Sonata
cs: Sonáta

en: Symphony
cs: Symfonie

en: Satire
cs: Satira

en: Club
cs: Klub

en: Folklore
cs: Folklór

en: Ballad
cs: Balada

en: Power Ballad
cs: Rocková balada

en: Rhythmic Soul
cs: Rytmický soul

en: Punk Rock
cs: Punk rock

en: BritPop
cs: Britpop

en: Christian Gangsta Rap
cs: Křesťanský Gangsta Rap

en: Heavy Metal
cs: Heavy metal

en: Black Metal
cs: Black metal

en: Contemporary Christian
cs: Moderní křesťanská

en: Christian Rock
cs: Křesťanský rock

en: Thrash Metal
cs: Thrash metal

en: About MPEG Audio Plugin
cs: O modulu MPEG Audio

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
cs: mpg123 dekodér vytvořil Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Modul pochází od The XMMS team

en: MPEG Audio Plugin
cs: Modul MPEG Audio

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
cs: Vyberte adresář, do nějž bude ukládáno vysílání ve formátu Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
cs: Nastavení modulu Ogg Vorbis Audio

en: Ogg Vorbis Tags:
cs: Ogg Vorbis Info:

en: Title format:
cs: Formát názvu:

en: ReplayGain Settings:
cs: Nastavení pro zesílení přehrávání:

en: Enable Clipping Prevention
cs: Povolit prevenci před oříznutím

en: Enable ReplayGain
cs: Zapnout zesílení pro přehrávání

en: ReplayGain Type:
cs: Typ zesílení pro přehrávání:

en: use Track Gain/Peak
cs: použít zesílení/vrcholu skladby

en: use Album Gain/Peak
cs: použít zesílení/vrchol alba

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
cs: Povolit 6 dB boost + tvrdé omezení

en: ReplayGain
cs: Zesílení přehrávání

en: An error occured:
    %s
cs: Nastala chyba:
    %s

en: Error!
cs: Chyba!

en: Failed to modify tag (open)
cs: Změna tagu se nezdařila (otevření)

en: Failed to modify tag (close)
cs: Změna tagu se nezdařila (zavření)

en: Failed to modify tag
cs: Nepodařilo se upravit informace

en:  Ogg Vorbis Tag
cs: Popis Ogg Vorbis souboru

en: Date:
cs: Datum:

en: Description:
cs: Popis:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Version:
cs: Verze:

en: ISRC number:
cs: Číslo ISRC

en: Organization:
cs: Organizace:

en:  Ogg Vorbis ReplayGain
cs:   Zesílení Ogg Vorbis

en: Track gain:
cs: Zesílení stopy:

en: Track peak:
cs: Vrchol skladby:

en: Album gain:
cs: Zesílení alba:

en: Album peak:
cs: Vrchol alba:

en: Length:
cs: Délka:

en: %d KBit/s (nominal)
cs: %d kb/s (jmenovitý tok)

en: %d Bytes
cs: %d bajtů

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
cs: Modul Ogg Vorbis Audio

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
cs: O modulu Ogg Vorbis Audio

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
cs: Modul Ogg Vorbis od the "the Xiph.org Foundation"
    
    Původní kód napsal
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Přispěli
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Navštivte stránky "the Xiph.org Foundation": http://www.xiph.org/

en: WAV Audio Plugin
cs: Modul WAV Audio

en: OSS Output Plugin
cs: OSS výstupní modul

en: About OSS Driver
cs: O modulu OSS

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
cs: XMMS OSS ovladač
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en: Default (%s)
cs: Standardně (%s)

en: Default
cs: Standardně

en: OSS Driver configuration
cs: Nastavení ovaldače OSS

en: Audio device:
cs: Zvukové zařízení:

en: Use alternate device:
cs: Použít jiné zařízení:

en: Mixer device:
cs: Mixér:

en: Devices
cs: Zařízení

en: Buffer size (ms):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (ms):

en: Buffering
cs: Přednačítání

en: Mixer Settings:
cs: Nastavení mixéru:

en: Volume controls Master not PCM
cs: Hlasitost ovládána Master kanálem místo PCM

en: Mixer
cs: Mixér

en: About ESounD Plugin
cs: O modulu ESounD

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
cs: Modul XMMS ESounD
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en: ESD Output Plugin configuration
cs: Nastavení výstupního modulu ESD

en: Use remote host
cs: Použít vzdálený počítač

en: Volume controls OSS mixer
cs: Hlasitost ovládána OO mixérem

en: eSound Output Plugin
cs: Výstupní modul  eSound

en: About ALSA Driver
cs: O ovladači ALSA

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
cs: XMMS ALSA ovladač
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.
    Autor: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: ALSA %s output plugin
cs: Výstupní modul ALSA %s

en: Unknown soundcard
cs: Neznámá zvuková karta

en: Default PCM device (%s)
cs: Implicitní PCM zařízení (%s)

en: ALSA Driver configuration
cs: Nastavení ovladače ALSA

en: Mixer:
cs: Mixér:

en: Use software volume control
cs: Hlasitost nastavit softwarově

en: Mixer card:
cs: Mixovací zařízení:

en: Device settings
cs: Nastavení zařízení

en: Advanced settings:
cs: Pokročilé nastavení:

en: Buffer time (ms):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (ms):

en: Period time (ms):
cs: Perioda (ms):

en: Mmap mode
cs: Mód mmap

en: Advanced settings
cs: Pokročilé nastavení

en: /Toggle Decorations
cs: /Přepnout zobrazení dekorací

en: /Close
cs: /Zavřít

en: Blur Scope: Color selection
cs: Blur scope: výběr barvy

en: Options:
cs: Volby:

en: Performer/Artist
cs: Interpret/umělec

en: Genre
cs: Žánr

en: File name
cs: Jméno souboru

en: File path
cs: Cesta k souboru

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Track name
cs: Název stopy

en: Track number
cs: Číslo stopy

en: Date
cs: Datum

en: Year
cs: Rok

en: Comment
cs: Komentář

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
cs: %{n:...%}: Zobraz "..." pouze pokud %n nechybí

en: Developers:
cs: Vývojáři:

en: With Additional Help:
cs: Dále pomáhali:

en: Homepage and Graphics:
cs: Webové stránky a grafika:

en: Brazilian Portuguese:
cs: Brazilská portugalština:

en: Breton:
cs: Bretonština:

en: Chinese:
cs: Činský:

en: Czech:
cs: Čeština:

en: Dutch:
cs: Holandský:

en: French:
cs: Francouzský:

en: German:
cs: Německý:

en: Greek:
cs: Řečtina:

en: Hungarian:
cs: Maďarština:

en: Italian:
cs: Itaský:

en: Japanese:
cs: Japonský:

en: Korean:
cs: Korejský:

en: Lithuanian:
cs: Litevký:

en: Macedonian:
cs: Makedonština:

en: Polish:
cs: Polský:

en: Romanian:
cs: Rumunština:

en: Russian:
cs: Ruský:

en: Slovak:
cs: Slovenština:

en: Spanish:
cs: Španělský:

en: Swedish:
cs: Švédský:

en: Welsh:
cs: Welšský:

en: About BMP
cs: O BMP

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Translators
cs: Překlady

en: 60HZ
cs: 60 Hz

en: 170HZ
cs: 170 Hz

en: 310HZ
cs: 310 Hz

en: 600HZ
cs: 600 Hz

en: 1KHZ
cs: 1 kHz

en: 3KHZ
cs: 3 kHz

en: 6KHZ
cs: 6 kHz

en: 12KHZ
cs: 12 kHz

en: 14KHZ
cs: 14 kHz

en: 16KHZ
cs: 16 kHz

en: /Load
cs: /Načíst

en: /Load/Preset
cs: /Načíst/Uloženou předvolbu

en: /Load/Auto-load preset
cs: /Načíst/Souborovou předvolbu

en: /Load/Default
cs: /Načíst/Standardní předvolbu

en: /Load/Zero
cs: /Načíst/Vynulovat

en: /Load/From file
cs: /Načíst/Ze souboru

en: /Load/From WinAMP EQF file
cs: /Načíst/Ze souboru WinAMP EQF

en: /Import
cs: /Importovat

en: /Import/WinAMP Presets
cs: /Importovat/Předvolbu WinAMPu

en: /Save
cs: /Uložit

en: /Save/Preset
cs: /Uložit/Předvolbu

en: /Save/Auto-load preset
cs: /Uložit/Přiřadit k souboru

en: /Save/Default
cs: /Uložit/Jako standardní

en: /Save/To file
cs: /Uložit/Do souboru

en: /Save/To WinAMP EQF file
cs: /Uložit/Do souboru WinAMP EQF

en: /Delete
cs: /Smazat

en: /Delete/Preset
cs: /Smazat/Předvolbu

en: /Delete/Auto-load preset
cs: /Smazat/Souborovou předvolbu

en: BMP Equalizer
cs: BMP ekvalizér

en: Preset
cs: Předvolba

en: Presets
cs: Předvolby

en: Load preset
cs: Načíst předvolby

en: Load auto-preset
cs: Načíst souborovou předvolbu

en: Load equalizer preset
cs: Načíst nastavení ekvalizéru

en: Save preset
cs: Uložit předvolbu

en: Save auto-preset
cs: Uložit souborovou předvolbu

en: Save equalizer preset
cs: Uložit nastavení ekvalizéru

en: Delete preset
cs: Smazat předvolbu

en: Delete auto-preset
cs: Smazat souborovou předvolbu

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: volba `%s' je nejasná

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `--%s' nemá parametr

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `%c%s' nemá parametr

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: volba `%s' vyžaduje parametr

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámá volba `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámá volba `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: nepřípustný parametr -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neplatný parametr -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: volba vyžaduje parametr -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: volba `-W %s' je nejasná

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `-W %s' nemá parametr

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
cs: <b><big>Soubory nelze přehrát</big></b>
    
    Následující soubory nelze přehrát. Zkontrolujte zda:
    1. jsou přístupné,
    2. máte povolené příslušné moduly.

en: Don't show this warning anymore
cs: Příště již nevarovat

en: Show more _details
cs: Ukaž podrobné _informace

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: No input plugin recognized this file
cs: Soubor nebyl rozpoznán žádným vstupním modulem

en: Input plugin: %s
cs: Vstupní modul: %s

en: Unable to create log file (%s)!
cs: Nepodařilo se vytvořit logovací soubor (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář (%s): %s

en: Usage: beep-media-player [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
cs: Použití: beep-media-player [volby] [soubory] ...
    
    Volby:
    ------

en: Display this text and exit
cs: Zobrazí tento text a skončí

en: Select BMP/XMMS session (Default: 0)
cs: Výběr BMP/XMMS sezení (standardně: 0)

en: Skip backwards in playlist
cs: Přejít zpět v seznamu skladeb

en: Start playing current playlist
cs: Přehrát skladby v aktuálním seznamu

en: Pause current song
cs: Pozastavit přehrávanou skladbu

en: Stop current song
cs: Zastavit přehrávanou skladbu

en: Pause if playing, play otherwise
cs: Pozastavit při přehrávání; spustit pokud je BMP zastaven

en: Skip forward in playlist
cs: Přejít na další skladbu

en: Don't clear the playlist
cs: Nemazat seznam skladeb

en: Show the main window
cs: Zobrazit hlavní okno

en: Activate BMP
cs: Aktivovat BMP

en: Previous session ID
cs: ID předchozího sezení

en: Print version number and exit
cs: Zobrazí číslo verze a skončí

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in BMP. If you don't know why this happened, send a mail to us at beepmp-devel@lists.sourceforge.net
cs: 
    Zachycen SIGSEGV
    
    Asi jste narazili na chybu v BMP. Pokud netušíte proč, kontaktujte vývojáře (anglicky) na beepmp-devel@lists.sourceforge.net

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
cs: <b><big>Nelze načíst skin.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda skin v '%s' je použitelný a zda je standardní skin správně nainstalován v '%s'.

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with BMP.
    Please use GTK+ %s or newer.
cs: Verze knihovny GTK+ (%d.%d.%d) není kompatibilní s BMP.
    Použijte GTK+ %s nebo novější.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
cs: Bohužel, váš systém nepodporuje vlákna.
    
    Pokud máte linux založený na libc5 a knihovny Glib a GTK+ byly nainstalovány dříve
    než LinuxThreads, budete muset Glib a GTK+ přeložit znovu.

en: BMP: Unable to open display, exiting.
cs: BMP: Nepodařilo se otevřít displej. Končím.

en: /View Track Details
cs: /Zobrazit inforamce o skladbě

en: /Autoscroll Songname
cs: /Automatický posun názvu skladby

en: /Visualization Mode
cs: /Typ zobrazení

en: /Visualization Mode/Analyzer
cs: /Typ zobrazení/Analyzér

en: /Visualization Mode/Scope
cs: /Typ zobrazení/Vlnovka

en: /Visualization Mode/Off
cs: /Typ zobrazení/Vypnout

en: /Analyzer Mode
cs: /Sloupce

en: /Analyzer Mode/Normal
cs: /Sloupce/Normální

en: /Analyzer Mode/Fire
cs: /Sloupce/Oheň

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
cs: /Sloupce/Barva výšky

en: /Analyzer Mode/Lines
cs: /Sloupce/Tenké

en: /Analyzer Mode/Bars
cs: /Sloupce/Silné

en: /Analyzer Mode/Peaks
cs: /Sloupce/Vrcholky

en: /Scope Mode
cs: /Sinusovka

en: /Scope Mode/Dot Scope
cs: /Sinusovka/Bodová

en: /Scope Mode/Line Scope
cs: /Sinusovka/Čárová

en: /Scope Mode/Solid Scope
cs: /Sinusovka/Plná

en: /WindowShade VU Mode
cs: /Minimalizovaný režim

en: /WindowShade VU Mode/Normal
cs: /Minimalizovaný režim/Normální

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
cs: /Minimalizovaný režim/Jemný

en: /Refresh Rate
cs: /Obnovování

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
cs: /Obnovování/Plnou rychlostí (~50 Hz)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
cs: /Obnovování/Poloviční rychlostí (~25 Hz)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
cs: /Obnovování/Čtvrtinovou rychlostí (~13 Hz)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
cs: /Obnovování/Osminovou rychlostí (~6 Hz)

en: /Analyzer Falloff
cs: /Klesání sloupců

en: /Analyzer Falloff/Slowest
cs: /Klesání sloupců/Nejpomalejší

en: /Analyzer Falloff/Slow
cs: /Klesání sloupců/Pomalé

en: /Analyzer Falloff/Medium
cs: /Klesání sloupců/Střední

en: /Analyzer Falloff/Fast
cs: /Klesání sloupců/Rychlé

en: /Analyzer Falloff/Fastest
cs: /Klesání sloupců/Nejrychlejší

en: /Peaks Falloff
cs: /Klesání vrcholků

en: /Peaks Falloff/Slowest
cs: /Klesání vrcholků/Nejpomalejší

en: /Peaks Falloff/Slow
cs: /Klesání vrcholků/Pomalé

en: /Peaks Falloff/Medium
cs: /Klesání vrcholků/Střední

en: /Peaks Falloff/Fast
cs: /Klesání vrcholků/Rychlé

en: /Peaks Falloff/Fastest
cs: /Klesání vrcholků/Nejrychlejší

en: /Repeat
cs: /Opakovat

en: /Shuffle
cs: /Náhodné přehrávání

en: /Play
cs: /Hrát

en: /Pause
cs: /Pozastavit

en: /Stop
cs: /Zastavit

en: /Previous
cs: /Předchozí

en: /Next
cs: /Další

en: /Jump to Playlist Start
cs: /Přejít na začátek seznamu skladeb

en: /Jump to File
cs: /Přejít na soubor

en: /Jump to Time
cs: /Přejít na čas

en: /Preferences
cs: /Nastavení

en: /_View
cs: /_Zobrazení

en: /About BMP
cs: /O BMP

en: /_Quit
cs: /_Konec

en: /Files...
cs: /Soubory...

en: /Internet location...
cs: /Internetová adresa...

en: /Show Playlist Editor
cs: /Zobrazit editor seznamu skladeb

en: /Show Equalizer
cs: /Zobrazit ekvalizér

en: /Time Elapsed
cs: /Dosažený čas

en: /Time Remaining
cs: /Zbývající čas

en: /Always On Top
cs: /Vždy na vrchu

en: /Put on All Workspaces
cs: /Zobrazit na všech plochách

en: /Roll up Player
cs: /Sbalit přehrávač

en: /Roll up Playlist Editor
cs: /Sbalit editor seznamu skladeb

en: /Roll up Equalizer
cs: /Sbalit ekvalizér

en: Jump to Time
cs: Přejít na čas

en: minutes:seconds
cs: minuty:sekundy

en: Track length:
cs: Délka stopy:

en: Jump to Track
cs: Skočit na stopu

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Add Folders
cs: Přidat adresáře

en: Add Internet Address
cs: Přidat internetovou adresu

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
cs: PŘEJÍT NA %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
cs: Hlasitost: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
cs: VYROVNÁNÍ: %d%% VLEVO

en: BALANCE: CENTER
cs: VYROVNÁNÍ: NA STŘED

en: BALANCE: %d%% RIGHT
cs: VYROVNÁNÍ: %d%% VPRAVO

en: OPTIONS MENU
cs: NASTAVENÍ

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
cs: ZAKÁZAT FCI "VŽDY NA VRCHU" (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
cs: POVOLIT FCI "VŽDY NA VRCHU" (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
cs: ZAKÁZAT FCI "VŽDY NA VRCHU"

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
cs: POVOLIT FCI "VŽDY NA VRCHU"

en: FILE INFO BOX
cs: INFORMACE O SOUBORU

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
cs: ** FUNKCE ZDVOJNÁSOBENÍ VELIKOSTI BYLA ODSTRANĚNA **

en: VISUALIZATION MENU
cs: NASTAVENÍ ZOBRAZENÍ

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
cs: <b><big>Nebylo nalezeno přehratelné CD.</big></b>
    
    Není vloženo CD, nebo vložené CD není typu Audio CD.

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
cs: <b><big>Nelze přehrávat.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda:
    1. máte vybrán správný výstupní modul,
    2. žádný jiný program neblokuje zvukovou kartu,
    3. vaše karta je správně nakonfigurována.

en: /Remove Selected
cs: /Odebrat označené

en: /Remove Unselected
cs: /Odebrat neoznačené

en: /Remove All
cs: /Odebrat všechny

en: /Queue Toggle
cs: /Přepnout frontu

en: /Add CD...
cs: /Přidat CD...

en: /Add Internet Address...
cs: /Přidat internetovou adresu...

en: /Add Files...
cs: /Přidat soubory...

en: /Clear Queue
cs: /Vyprázdnit frontu

en: /Remove Unavailable Files
cs: /Odstranit nedostupné soubory

en: /New List
cs: /Nový seznam

en: /Load List
cs: /Načíst seznam

en: /Save List
cs: /Uložit seznam

en: /Update View
cs: /Obnovit seznam

en: /Invert Selection
cs: /Invertovat výběr

en: /Select None
cs: /Nevybrat žádné

en: /Select All
cs: /Vybrat vše

en: /Randomize List
cs: /Seřadit náhodně

en: /Reverse List
cs: /Otočit seznam

en: /Sort List
cs: /Řazení

en: /Sort List/By Title
cs: /Řazení/Podle názvu

en: /Sort List/By Filename
cs: /Řadit/Podle jména souboru

en: /Sort List/By Path + Filename
cs: /Řadit/Podle cesty a jména souboru

en: /Sort List/By Date
cs: /Řadit/Podle data

en: /Sort Selection
cs: /Setřídit vybrané

en: /Sort Selection/By Title
cs: /Setřídit vybrané/Podle názvu

en: /Sort Selection/By Filename
cs: /Setřídit vybrané/Podle jména souboru

en: /Sort Selection/By Path + Filename
cs: /Setřídit vybrané/Podle cesty a jména souboru

en: /Sort Selection/By Date
cs: /Setřídit vybrané/Podle času

en: Error writing playlist "%s": %s
cs: Chyba při zapisování seznamu skladeb "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
cs: %s už existuje. Pokračovat?

en: BMP Playlist Editor
cs: Editor seznamu skladeb

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Mouse
cs: Myš

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Plugins
cs: Moduly

en: Artist
cs: Umělec

en: Tracknumber
cs: Číslo stopy

en: Filepath
cs: Cesta k souboru

en: Enabled
cs: Povolený

en: Description
cs: Popis

en: Category
cs: Kategorie

en: Preferences Window
cs: Okno nastavení

en: Add/Open Files dialog
cs: Přidat/otevřít soubory

en: Open Files
cs: Otevřít soubory

en: Close dialog on Open
cs: Zavřít dialog při otevření

en: Add Files
cs: Přidat soubory

en: Close dialog on Add
cs: Zavřít dialog při přidání

en:   (invalid UTF-8)
cs:   (neplatné UTF8)

en: BMP Preferences
cs: Nastavení BMP

en: <span size="xx-large"><b>Plugins</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Moduly</b></span>

en: _Media plugin list:
cs: _Seznam přehrávacích modulů

en: <span size="medium"><b>Media</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Média</b></span>

en: _General plugin list:
cs: _Seznam obecných modulů:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Obecné</b></span>

en: _Visualization plugin list:
cs: _Seznam vizualizačních modulů

en: <b>Visualization</b>
cs: <b>Vizualizační</b>

en: _Effect plugin list:
cs: _Seznam efektových modulů

en: <b>Effects</b>
cs: <b>Efekty</b>

en: _Current output plugin:
cs: _Současný výstupní modul

en: The change is now effective in BMP's configuration database, but won't take effect for playback until the next song!
    
    Optionally, you can stop and restart playback for the change to take effect.
cs: Změny jsou uloženy ale projeví se až při přehrávání další skladby.
    
    Po zastavení a znovuspuštění se změny samozřejmě projeví i u současné skladby.

en: <span size="medium"><b>Output</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Výstup</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Appearance</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Vzhled</b></span>

en: <b>_Fonts</b>
cs: <b>_Fonty</b>

en: _Player:
cs: V okně _přehrávače:

en: _Playlist:
cs: V seznamu sklade_b:

en: Select main player window font:
cs: Font v hlavním okně přehrávače:

en: Select playlist font:
cs: Font v seznamu skladeb:

en: <b>_Miscellaneous</b>
cs: <b>_Různé</b>

en: Show track numbers in playlist
cs: Zobrazit čísla stop v seznamu skladeb

en: Use custom cursors
cs: Použít vlastní kurzory

en: <span size="xx-large"><b>Mouse</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Myš</b></span>

en: <b>Mouse wheel</b>
cs: <b>Kolečko myši</b>

en: percent
cs: procent.

en: lines
cs: řádek

en: <span size="xx-large"><b>Playlist</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Seznam skladeb</b></span>

en: <b>Filename</b>
cs: <b>Jméno souboru</b>

en: Convert underscores to blanks
cs: Převést podtržítka na mezery

en: Convert %20 to blanks
cs: Převést %20 na mezery

en: Load metadata (tag information) from music files.
cs: Načíst metadata (tagy) z hudebních souborů.

en: Load metadata from playlists and files
cs: Načíst metadata ze seznamů skladeb a souborů

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
cs: Načíst metadata při vložení souboru do seznamu skladeb nebo při otevření

en: On load
cs: Při nahrání

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist
cs: Načíst metadata na vyžádání při zobrazení souboru v seznamu skladeb

en: On display
cs: Při zobrazení

en: <b>Playback</b>
cs: <b>Přehrávání</b>

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
cs: Po přehrání skladby nepřecházet automaticky na následující.

en: Don't advance in the playlist
cs: Ne v seznamu skladeb

en: Pause between songs
cs: Pauza mezi skladbami

en: Pause for
cs: Pozastavit na

en: seconds
cs: sec.

en: <b>Song display</b>
cs: <b>Zobrazení skladby</b>

en: Custom string:
cs: Vlastní řetězec:

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
cs: NÁZEV
    INTERPRET - NÁZEV
    INTERPRET - ALBUM - NÁZEV
    ALBUM - NÁZEV
    Vlastní

en: Show information about titlestring format
cs: Zobrazit informace o formátu titulku

en: <span size="xx-large"><b>Equalizer</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Ekvalizér</b></span>

en: <b>Presets</b>
cs: <b>Předvolby</b>

en: Directory preset file:
cs: Adresář s předvolbami:

en: File preset extension:
cs: Přípony souborů s předvolbami:

en: Available _Presets:
cs: Dostupné _předvolby:

en: Close Dialog on Add
cs: Zavřít dialog při přidání

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Deselect All
cs: Odebrat vše
