GNU gettext 0.10.37 - en to et translation catalogue (114 entries)

en: 
    Convert binary .mo files to Uniforum style .po files.
    Both little-endian and big-endian .mo files are handled.
    If no input file is given or it is -, standard input is read.
    By default the output is written to standard output.
et: 
    Teisendab kahendkujul oleva (masinloetava) .mo faili Uniforum stiilis
    .po failiks. Toetatud on nii big-endian kui ka little-endian .mo failid.
    Sisendfaili puudumisel või kui sisendfailiks on määratud -, kasutatakse
    faili lugemiseks standardsisendit. Vaikimisi kirjutatakse väljund
    standardväljundisse.

en: 
    If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
et: 
    Kui parameeter TEKSTIPIIRKOND on määramata, proovitakse seda väärtust lugeda
    keskkonnamuutujast TEXTDOMAIN. Kui tõlgete kataloogi ei leita
    tavakataloogist, proovitakse teist kataloogi, mille väärtust üritatakse
    lugeda keskkonnamuutujast TEXTDOMAINDIR.
    Standardne otsinukataloog: %s

en: 
    If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the `echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
et: 
    Kui parameeter TEKSTIPIIRKOND on määramata, proovitakse seda väärtust lugeda
    keskkonnamuutujast TEXTDOMAIN. Kui tõlgete kataloogi ei leita
    tavakataloogist, proovitakse teist kataloogi, mille väärtust üritatakse
    lugeda keskkonnamuutujast TEXTDOMAINDIR.
    Võtme -s kasutamise puhul käitub programm nagu `echo' käsk.
    Kuid ta mitte ainule ei kopeeri argumende standardväljundisse vaid
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.!!!
    Standardne otsinukataloog: %s

en: 
    Merges two Uniforum style .po files together.  The def.po file is an
    existing PO file with the old translations which will be taken over to
    the newly created file as long as they still match; comments will be
    preserved, but extract comments and file positions will be discarded.
    The ref.po file is the last created PO file (generally by xgettext), any
    translations or comments in the file will be discarded, however dot
    comments and file positions will be preserved.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better results.  The
    results are written to stdout unless an output file is specified.
et: 
    Kombineerib kaks Uniforum stiilis .po faili üheks failiks. Fail def.po
    on olemasolev PO fail, mis sisaldab juba tõlgitud stringe. Juhul, kui
    need stringid on olemas ka uues (ref.po) failis, kantakse need tulemusse
    üle. Samuti kantakse üle kommentaarid. Üle jäetakse kandmata stringi
    päritolu kirjeldavad kommentaarid (extract comments) koos positsiooni-
    kirjeldusega. Fail ref.po on viimati genereeritud PO fail (tavaliselt
    xgettext programmi poolt). Kõik selles failis olevad tõlked ja
    kommentaarid kustutatakse, välja arvatud stringi päritolu kirjeldavad
    kommentaarid ja positsioonikirjeldused. Kohad, kus ei suudeta stringide
    täpset vastet leida, märgitakse kvaliteetsema tulemuse huvides kui
    kahtlased. Kui väljundfaili ei ole kirjeldatud, saadetakse tulemus
    standardväljunisse.

en:   -V, --version                  output version information and exit
      -w, --width=NUMBER             set output page width
      -<, --less-than=NUMBER         print messages with less than this many
                                     definitions, defaults to infinite if not
                                     set
      ->, --more-than=NUMBER         print messages with more than this many
                                     definitions, defaults to 1 if not set
    
    Find messages which are common to two or more of the specified PO files.
    By using the --more-than option, greater commonality may be requested
    before messages are printed.  Conversely, the --less-than option may be
    used to specify less commonality before messages are printed (i.e.
    --less-than=2 will only print the unique messages).  Translations,
    comments and extract comments will be preserved, but only from the first
    PO file to define them.  File positions from all PO files will be
    preserved.
et:   -V, --version               väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi töö
      -w, --width=NUMBER          määrab väljastatava lehekülje laiuse
      -<, --less-than=NUMBER      trükib stringid, mida esineb vähem kui NUMBER
                                  korda (vaikimisi piiramatult)
      ->, --more-than=NUMBER      trükib stringid, mida esineb rohkem kui NUMBER
                                  korda (vaikimisi 1)
    
    Leiab stringid, mis esinevad kahes (või enamas) kirjeldatud PO failis.
    Kasutades --more-than võtit, on võimalik saavutada ainult enimkattuvate
    stringide väljastamine. Võtmega --less-than määratakse vähemkattuvate
    stringide väljastamine (--less-than=2 väljastab ainult unikaalsed stringid).
    Tõlked, kommentaarid ja stringi päritolu kirjeldavad kommentaarid (extract
    comments) jäetakse alles ainult esimesena kirjeldatud PO failist.
    Positsioonikirjeldused võetakse ja säilitatakse kõikidest PO failidest.

en:   -h, --help                     display this help and exit
      -i, --indent                   write the .po file using indented style
      -j, --join-existing            join messages with existing file
      -k, --keyword[=WORD]           additonal keyword to be looked for (without
                                     WORD means not to use default keywords)
      -L, --language=NAME            recognise the specified language (C, C++, PO),
                                     otherwise is guessed from file extension
      -m, --msgstr-prefix[=STRING]   use STRING or "" as prefix for msgstr entries
      -M, --msgstr-suffix[=STRING]   use STRING or "" as suffix for msgstr entries
          --no-location              do not write '#: filename:line' lines
et:   -h, --help                     väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                                     programmi töö
      -i, --indent                   kirjutab .po faili, kasutades taandridu
      -j, --join-existing            ühendab stringid olemasoleva failiga
      -k, --keyword[=SÕNA]           lisavõtmesõnad, mida otsingutes kasutatakse
                                     (ilma SÕNA määramata kasutatakse vaikimisi
                                     kasutusel olevaid võtmesõnu
      -L, --language=NIMI            määrab kasutatava keele (C, C++, PO), ilma seda
                                     määramata tuvastatakse keel faililaiendist
      -m, --msgstr-prefix[=STRING]   kasutaba stringi STRING või "" msgstr kirjete
                                     eesliitena
      -M, --msgstr-suffix[=STRING]   kasutaba stringi STRING või "" msgstr kirjete
                                     järelliitena
          --no-location              keelab '#: failinimi:reanumber' ridade
                                     kirjutamise

en:   -i, --indent                   write the .po file using indented style
          --no-location              do not write '#: filename:line' lines
      -n, --add-location             generate '#: filename:line' lines (default)
          --omit-header              don't write header with `msgid ""' entry
      -o, --output=FILE              write output to specified file
      -p, --output-dir=DIR           output files will be placed in directory DIR
      -s, --sort-output              generate sorted output and remove duplicates
          --strict                   write out strict Uniforum conforming .po file
      -T, --trigraphs                understand ANSI C trigraphs for input
      -u, --unique                   shorthand for --less-than=2, requests
                                     that only unique messages be printed
et:   -i, --indent                kirjutab .po faili, kasutades taandridu
          --no-location           keelab '#: failinimi:reanumber' ridade
                                  kirjutamise
      -n, --add-location          kirjutab ka '#: failinimi:reanumber' read
                                  (vaikimisi)
          --omit-header           keelab päises `msgid ""' kirje
      -o, --output=FAIL           kirjutab väljundi määratud faili
      -p, --output-dir=KATALOOG   väljundfailid pannakse määratud kataloogi
      -s, --sort-output           väljund sorteeritakse ja duplikaadid kustutatakse
          --strict                kirjutab .po faili, järgides ranget Uniforum
                                  meetodit
      -T, --trigraphs             mõistab sisendis olevaid ANSI C stiilis kolme-
                                  sümbolilisi erimärke
      -u, --unique                lühend võtmele --less-than=2, määrab, et
                                  trükitakse ainult unikaalsed stringid.

en:   -n, --add-location             generate '#: filename:line' lines (default)
          --omit-header              don't write header with `msgid ""' entry
      -o, --output=FILE              write output to specified file
      -p, --output-dir=DIR           output files will be placed in directory DIR
      -s, --sort-output              generate sorted output and remove duplicates
          --strict                   write out strict Uniforum conforming .po file
      -T, --trigraphs                understand ANSI C trigraphs for input
      -V, --version                  output version information and exit
      -w, --width=NUMBER             set output page width
      -x, --exclude-file=FILE        entries from FILE are not extracted
    
    If INPUTFILE is -, standard input is read.
et:   -n, --add-location             kirjutab ka '#: failinimi:reanumber' read
                                     (vaikimisi)
          --omit-header              jätab päisesse `msgid ""' kirje lisamata
      -o, --output=FAIL              kirjutab väljundi määratud faili
      -p, --output-dir=KATALOOG      väljundfailid pannakse määratud kataloogi
      -s, --sort-output              väljund sorteeritakse ja duplikaadid
                                     kustutatakse
          --strict                   kirjutab .po faili, järgides ranget Uniforum
                                     meetodit
      -T, --trigraphs                mõistab sisendis olevaid ANSI C stiilis kolme-
                                     sümbolilisi erimärke
      -V, --version                  väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi
                                     töö
      -w, --width=NUMBER             määrab väljastatava lehekülje laiuse
      -x, --exclude-file=FAIL        sellest failist tulevad kirjed jäetakse
                                     ekstraktimata
    
    Kui SISENDFAIL on -, kasutatakse sisendiks standardsisendit.

en:  done.
et:  valmis.

en: %d translated message | %d translated messages
et[0]: %d tõlgitud teade
et[1]: %d tõlgitud teadet

en: %s and %s are mutually exclusive
et: %s ja %s on vastastikku välistavad

en: %s: illegal option -- %c
et: %s: lubamatu võti -- %c

en: %s: invalid option -- %c
et: %s: vigane võti -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
et: %s: võtmel `%c%s' ei tohi olla argumente

en: %s: option `%s' is ambiguous
et: %s: võti `%s' on mitmetähenduslik

en: %s: option `%s' requires an argument
et: %s: võtme `%s' järel peab olema argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
et: %s: võtmel `--%s' ei tohi olla argumente

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
et: %s: võtmel `-W %s' ei tohi olla argumente

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
et: %s: võti `-W %s' on mitmetähenduslik

en: %s: option requires an argument -- %c
et: %s: võtme järel peab olema argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
et: %s: tundmatu võti `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
et: %s: tundmatu võti `--%s'

en: %s: warning:
et: %s: hoiatus:

en: %s: warning: PO file header missing, fuzzy, or invalid
    %*s  warning: charset conversion will not work
et: %s: hoiatus: PO faili päis puudub, on kahtlane või vigane
    %*s  hoiatus: charset conversion will not work

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
et: %s: hoiatus: lähtefail sisaldab kahtlast tõlget

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
et: %s:%d: lõpetamata sümbolkonstant

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
et: %s:%d: hoiatus: lõpetamata string

en: %sRead %ld old + %ld reference, merged %ld, fuzzied %ld, missing %ld, obsolete %ld.
et: %sLoetud %ld vana + %ld viidet, ühendatud %ld, kahtlaseid %ld, puuduvaid %ld, vananenuid %ld.

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
et[0]: , %d kahtlane tõlge
et[1]: , %d kahtlast tõlget

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
et[0]: , %d tõlkimata teade
et[1]: , %d tõlkimata teadet

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
et: võtit `--join-existing' ei ole võimalik pruukida kui väljunit kirjutatakse standardväljundisse

en: ...but this definition is similar
et: ...kuid see kirjeldus on sarnane

en: ...this is the location of the first definition
et: ...see on esimese kirjelduse asukoht

en: Charset "%s" is not a portable encoding name.
    Message conversion to user's charset might not work.
et: Kooditabel "%s" ei ole portaabel kodeerimise nimetus.
    Teadete tõlkimine kasutaja kooditabeli järgi võib mitte toimida.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv(),
    and iconv() does not support "%s".
et: Kooditabel "%s" ei ole toetatud. %s asendatakse,
    iconv() poolt ja iconv() ei toeta "%s".

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv().
    This version was built without iconv().
et: Kooditabel "%s" ei ole toetatud. %s asendatakse,
    iconv() poolt. See versioon tehakse ilma iconv() kasutamata.

en: Charset missing in header.
    Message conversion to user's charset will not work.
et: Kooditabel on päises kirjeldamata.
    Tõlgete teisendamine kasutaja kooditabelisse ei toimi.

en: Continuing anyway, expect parse errors.
et: Jätkan siiski, vaatamate parsimisvigadele.

en: Continuing anyway.
et: Jätkan siiski.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
et: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Seda programmi levitatakse lootuses, et see on kasulik, kuid ILMA IGASUGUSE
    GARANTIITA; isegi KESKMISE/TAVALISE KVALITEEDI GARANTIITA või SOBIVUSELE
    TEATUD KINDLAKS EESMÄRGIKS. Üksikasjade suhtes vaata GNU Üldist Avalikku
    Litsentsi.

en: Installing GNU libiconv and then reinstalling GNU gettext
    would fix this problem.
et: Arvatavasti saab see probleem lahendatud kui paigaldada süsteemi
    GNU libiconv tarkvara ja peale seda teha uus paigaldus tarkvarapakile
    GNU gettext

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
et: Vigadest teata aadressile <bug-gnu-utils@gnu.org>.

en: Try `%s --help' for more information.
et: Täiendava info saamiseks proovi `%s --help'.

en: Unknown system error
et: Tundmatu süsteemne viga

en: Usage: %s [OPTION] INPUTFILE ...
    Extract translatable string from given input files.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -a, --extract-all              extract all strings
      -c, --add-comments[=TAG]       place comment block with TAG (or those
                                     preceding keyword lines) in output file
      -C, --c++                      shorthand for --language=C++
          --debug                    more detailed formatstring recognision result
      -d, --default-domain=NAME      use NAME.po for output (instead of messages.po)
      -D, --directory=DIRECTORY      add DIRECTORY to list for input files search
      -e, --no-escape                do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape                   use C escapes in output, no extended chars
      -f, --files-from=FILE          get list of input files from FILE
          --force-po                 write PO file even if empty
          --foreign-user             omit FSF copyright in output for foreign user
      -F, --sort-by-file             sort output by file location
et: Kasutamine: %s [VÕTI] SISENDFAIL ...
    Ekstraktib tõlgitavad stringid etteantud sisendfailidest.
    
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -a, --extract-all              ekstraktib kõik stringid
      -c, --add-comments[=TAG]       place comment block with TAG (or those
                                     preceding keyword lines) in output file
      -C, --c++                      lühend --language=C++ jaoks
          --debug                    suurema detailsusastmega stringivormingu
                                     tuvastamise tulemus
      -d, --default-domain=NIMI      kasutab väljundiks faili NIMI.po
                                     (messages.po asemel)
      -D, --directory=KATALOOG       lisab kataloogi sisendfailide otsinguteede
                                     nimekirja
      -e, --no-escape                keelab C erimärkide kasutamise tulemuses
                                     (vaikimisi)
      -E, --escape                   määrab C erimärkide kasutamise tulemuses
      -f, --files-from=FAIL          võtab sisenfailide nimekirja failist FAIL
          --force-po                 kirjutab PO faili isegi siis, kui see on tühi
          --foreign-user             jätab väljundisse lisamata FSF autoriõgusi
                                     puudutava info (välismaiste kasutajate jaoks).
      -F, --sort-by-file             sorteerib väljundi vastavat faili asukohale

en: Usage: %s [OPTION] INPUTFILE ...
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -d, --default-domain=NAME      use NAME.po for output (instead of messages.po)
      -D, --directory=DIRECTORY      add DIRECTORY to list for input files search
      -e, --no-escape                do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape                   use C escapes in output, no extended chars
      -f, --files-from=FILE          get list of input files from FILE
          --force-po                 write PO file even if empty
      -F, --sort-by-file             sort output by file location
      -h, --help                     display this help and exit
et: Kasutamine: %s [VÕTI] SISENDFAIL ...
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -d, --default-domain=NIMI   kasutab väljundiks faili NIMI.po
                                  (messages.po asemel)
      -D, --directory=KATALOOG    lisab kataloogi sisendfailide otsinguteede
                                  nimekirja
      -e, --no-escape             keelab C erimärkide kasutamise tulemuses
                                  (vaikimisi)
      -E, --escape                määrab C erimärkide kasutamise tulemuses
      -f, --files-from=FAIL       võtab sisenfailide nimekirja failist FAIL
          --force-po              kirjutab PO faili isegi siis, kui see on tühi
      -F, --sort-by-file          sort output by file location
      -h, --help                  väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                                  programmi töö

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -e, --no-escape          do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape             use C escapes in output, no extended chars
          --force-po           write PO file even if empty
      -h, --help               display this help and exit
      -i, --indent             write indented output style
      -o, --output-file=FILE   write output into FILE instead of standard output
          --strict             write strict uniforum style
      -V, --version            output version information and exit
      -w, --width=NUMBER       set output page width
et: Kasutamine: %s [VÕTI] [FAIL]...
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -e, --no-escape          keelab C erimärkide kasutamise tulemuses (vaikimisi)
      -E, --escape             määrab C erimärkide kasutamise tulemuses
          --force-po           kirjutab PO faili ka siis, kui see on tühi
      -h, --help               väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                               programmi töö
      -i, --indent             joondab tulemuse
      -o, --output-file=FAIL   kirjutab tulemuse standardväljundi asemel FAIL'i
          --strict             kasutab tulemuses 'ranget' uniforum stiili
      -V, --version            väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi töö
      -w, --width=NUMBER       määrab väljastatava lehekülje laiuse

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
      -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
et: Kasutamine: %s [VÕTI] [TEKSTIPIIRKOND] STRID STRID-MITMUS ARV
      -d, --domain=TEKSTIPIIRKOND   võtab tõlgitud stringid sellest piirkonnast
      -e                            lubab erimärkide kasutamise
      -E                            (eiratakse, kasutusel ühilduvuse pärast)
      -h, --help                    väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                                    programmi töö
      -n                            eemaldab realõputunnused
      -V, --version                 väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi
                                    töö
      [TEKSTIPIIRKOND]              võtab ainult tõlgitud stringid, mis asuvad
                                    määratud piirkonnas
      STRID STRID-MITMUS            tõlgib STRID (ainsus) / STRID-MITMUS (mitmus)
      ARV                           valib ainsuse/mitmuse vormi sellele arvule

en: Usage: %s [OPTION] [[[TEXTDOMAIN] MSGID] | [-s [MSGID]...]]
      -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
et: Kasutamine: %s [VÕTI] [[[TEKSTIPIIRKOND] STRID] | [-s [STRID]...]]
      -d, --domain=TEKSTIPIIRKOND   võtab tõlgitud stringid sellest piirkonnast
      -e                            lubab erimärkide kasutamise
      -E                            (eiratakse, kasutusel ühilduvuse pärast)
      -h, --help                    väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                                    programmi töö
      -n                            eemaldab relõpurunnused
      -V, --version                 väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi
                                    töö
      [TEKSTIPIIRKOND] STRID        võtab ainult tõlgitud stringid, mis asuvad
                                    määratud piirkonnas ja omavad identifikaatorit
                                    STRID

en: Usage: %s [OPTION] def.po ref.po
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -C, --compendium=FILE       additional library of message translations,
                                  may be specified more than once
      -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
      -e, --no-escape             do not use C escapes in output (default)
      -E, --escape                use C escapes in output, no extended chars
          --force-po              write PO file even if empty
      -h, --help                  display this help and exit
      -i, --indent                indented output style
      -o, --output-file=FILE      result will be written to FILE
          --no-location           suppress '#: filename:line' lines
          --add-location          preserve '#: filename:line' lines (default)
          --strict                strict Uniforum output style
      -v, --verbose               increase verbosity level
      -V, --version               output version information and exit
      -w, --width=NUMBER          set output page width
et: Kasutamine: %s [VÕTI] def.po ref.po
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -C, --compendium=FAIL      lisatõlgete teek, neid võib esineda rohkem
                                 kui üks
      -D, --directory=KATALOOG   lisab kataloogi sisendfailide otsinguteede
                                 nimekirja
      -e, --no-escape            keelab C erimärkide kasutamise tulemuses
                                 (vaikimisi)
      -E, --escape               määrab C erimärkide kasutamise tulemuses
          --force-po             kirjutab PO faili ka siis, kui see on tühi
      -h, --help                 väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab programmi
                                 töö
      -i, --indent               kirjutab .po faili, kasutades taandridu
      -o, --output-file=FAIL     määrab väljundfaili nime
          --no-location          keelab '#: failinimi:reanumber' ridade
                                 kirjutamise
      -n, --add-location         kirjutab ka '#: failinimi:reanumber' read
                                 (vaikimisi)
          --strict               rakendab ranget Uniforum meetodit
      -v, --verbose              suurendab väljastatava teabe hulka
      -V, --version              väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi töö
      -w, --width=NUMBER         määrab väljastatava lehekülje laiuse

en: Usage: %s [OPTION] def.po ref.po
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
      -h, --help                  display this help and exit
      -V, --version               output version information and exit
    
    Compare two Uniforum style .po files to check that both contain the same
    set of msgid strings.  The def.po file is an existing PO file with the
    old translations.  The ref.po file is the last created PO file
    (generally by xgettext).  This is useful for checking that you have
    translated each and every message in your program.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better diagnostics.
et: Kasutamine: %s [VÕTI] def.po ref.po
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -D, --directory=KATALOOG   lisab kataloogi sisendfailide otsinguteede
                                 nimekirja
      -h, --help                 väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab programmi
                                 töö
      -V, --version              väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi töö
    
    Võrdleb kahte Uniforum stiilis .po faili ja kontrollib, kas mõlemad failid
    sisaldavad samu msgid stringe. Fail def.po on olemasolev PO fail ehk vanade
    tõlgete fail. Fail ref.po on viimati loodud PO fail (genereeritud programmi
    xgettext abil). See on kasulik juhul, kui kontrollitakse, kas programmi kõik
    teated on tõlgitud. Kui täpseid vasteid ei suudeta leida, kasutatakse parema
    diagnoosi huvides määratlust 'kahtlane'.

en: Usage: %s [OPTION] filename.po ...
    Generate binary message catalog from textual translation description.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -a, --alignment=NUMBER      align strings to NUMBER bytes (default: %d)
      -c, --check                 perform language dependent checks on strings
      -D, --directory=DIRECTORY   add DIRECTORY to list for input files search
      -f, --use-fuzzy             use fuzzy entries in output
      -h, --help                  display this help and exit
          --no-hash               binary file will not include the hash table
      -o, --output-file=FILE      specify output file name as FILE
          --statistics            print statistics about translations
          --strict                enable strict Uniforum mode
      -v, --verbose               list input file anomalies
      -V, --version               output version information and exit
    
    Giving the -v option more than once increases the verbosity level.
    
    If input file is -, standard input is read.  If output file is -,
    output is written to standard output.
et: Kasutamine: %s [VÕTI] failinimi.po ...
    Teisendab tekstikujul oleva tõlkefaili masinloetavale kujule.
    
    Argumendid, mis on kohustuslikud pikkadele võtmetele, on kohustuslikud ka
    lühikesetele.
      -a, --alignment=NUMBER     joondab stringi NUMBER baidisteks (vaikimisi: %d)
      -c, --check                rakendab stringidele keelespetsiifilisi
                                 kontrolle
      -D, --directory=KATALOOG   lisab kataloogi sisendfailide otsinguteede
                                 nimekirja
      -f, --use-fuzzy            kasutab väljundis kahtlasteks märgitud kirjeid
      -h, --help                 väljastab käesoleva abiinfo ja lõpetab
                                 programmi töö
          --no-hash              binaarfaili ei kirjutata hash tabelit
      -o, --output-file=FAIL     määrab väljundfaili nime
          --statistics           kuvab tõlgete statistika
          --strict               rakendab ranget Uniforum meetodit
      -v, --verbose              kuvab sisendfaili anomaailad
      -V, --version              väljastab versiooniinfo ja lõpetab programmi töö
    
    Andes -v võtme rohkem kui üks kord, suureneb ka väljastatava info põhjalikkus.
    
    Kui sisendfailiks on määratud -, kasutatakse sisendfaili asemel standard-
    sisendit.  Kui väljundfailiks on määratud -, kirjutatakse väljund standard-
    väljundisse.

en: Written by %s.
et: Selle programmi on kirjutanud %s.

en: `domain %s' directive ignored
et: ignoreerin `domain %s' direktiivi

en: `msgid' and `msgid_plural' entries do not both begin with '\n'
et: `msgid' ja `msgst_plural' kirjed ei alga sarnaselt märgiga '\n'

en: `msgid' and `msgid_plural' entries do not both end with '\n'
et: `msgid' ja `msgst_plural' kirjed ei lõppe sarnaselt märgiga '\n'

en: `msgid' and `msgstr' entries do not both begin with '\n'
et: `msgid' ja `msgstr' kirjed ei alga sarnaselt märgiga '\n'

en: `msgid' and `msgstr' entries do not both end with '\n'
et: `msgid' ja `msgstr' kirjed ei lõppe sarnaselt märgiga '\n'

en: `msgid' and `msgstr[%u]' entries do not both begin with '\n'
et: `msgid' ja `msgstr[%u]' kirjed ei alga sarnaselt märgiga '\n'

en: `msgid' and `msgstr[%u]' entries do not both end with '\n'
et: `msgid' ja `msgstr[%u]' kirjed ei lõppe sarnaselt märgiga '\n'

en: at least two files must be specified
et: vähemalt kaks faili peab olema ette antud

en: cannot create output file "%s"
et: ei suuda luua väljundfaili "%s"

en: domain name "%s" not suitable as file name
et: domeeni nimi "%s" ei ole kasutatav failinimena

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
et: domeeni nimi "%s" ei ole kasutatav failinimena: kasutan eesliidet

en: duplicate message definition
et: teade on kirjeldatud kaks korda

en: empty `msgstr' entry ignored
et: ignoreerin tühja `msgstr' kirjet

en: end-of-file within string
et: Ootamatu faili lõpp (fail lõppeb poole stringi pealt)

en: end-of-line within string
et: reavahetus asub stringi sees

en: error while opening "%s" for reading
et: viga faili "%s" avamisel (lugemiseks)

en: error while opening "%s" for writing
et: viga faili "%s" avamisel (kirjutamiseks)

en: error while reading "%s"
et: viga "%s" lugemisel

en: error while writing "%s" file
et: viga faili "%s" kirjutamisel

en: exactly 2 input files required
et: vaja läheb täpselt kahte sisendfaili

en: field `%s' still has initial default value
et: väli `%s' sisaldab ikka veel algset väärtust

en: file "%s" contains a not NUL terminated string
et: fail "%s" sisaldab stringi, mis ei lõpe koodiga NUL

en: file "%s" is not in GNU .mo format
et: fail "%s" ei ole GNU .mo vormingus

en: file "%s" truncated
et: faili "%s" sai kärbitud

en: first plural form has nonzero index
et: esimene mitmuse vormi indeks erineb nullist

en: format specifications for argument %lu are not the same
et: vormingukirjeldused argumendi %lu jaoks ei ole sarnased

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
et[0]: leitud %d tõsine viga
et[1]: leitud %d tõsist viga

en: fuzzy `msgstr' entry ignored
et: ignoreerin kahtlast `msgstr' kirjet

en: header field `%s' should start at beginning of line
et: päise kirjes peab väli `%s' algama rea algusest

en: headerfield `%s' missing in header
et: päise kirjest on puudu väli `%s'

en: impossible selection criteria specified (%d < n < %d)
et: lubamatu valikukriteeriumi kirjeldus (%d < n < %d)

en: inconsistent use of #~
et: vastuoluline #~ kasutamine

en: internationalized messages should not contain the `\%c' escape sequence
et: tõlgitud teated peaksid mitte sisaldama `\%c' erimärgijada

en: invalid control sequence
et: vigane juhtjada

en: invalid multibyte sequence
et: vigane multibait jada

en: keyword "%s" unknown
et: tundmatu võtmesõna: "%s"

en: language `%s' unknown
et: tundmatu keel `%s'

en: memory exhausted
et: mälu sai otsa

en: missing `msgid_plural' section
et: puudub `msgid_plural' sektsioon

en: missing `msgstr' section
et: puudub `msgstr' sektsioon

en: missing `msgstr[]' section
et: puudub `msgstr[]' sektsioon

en: missing arguments
et: argumendid on puudu

en: no input file given
et: sisendfail on määramata

en: no input files given
et: sisendfailid on määramata

en: number of format specifications in `msgid' and `msgstr' does not match
et: vormingukirjeldused `msgid' ja `msgstr' kirjetel ei ole sarnased

en: plural form has wrong index
et: mitmuse vorm omab vale indeksit

en: seek "%s" offset %ld failed
et: hüpe "%s" positsioonile %ld ebaõnnestus

en: some header fields still have the initial default value
et: mõned päise kirjes olevad väljad sisaldavad ikka veel algseid väärtusi

en: standard input
et: standardsisend

en: standard output
et: standardväljund

en: this file may not contain domain directives
et: see fail ei tohi sisaldada domeeni direktiive

en: this message has no definition in the "%s" domain
et: see teade ei ole "%s" domeenis kirjeldatud

en: this message is used but not defined in %s
et: see teade on kasutusel, kuid %s poolt kirjeldamata

en: this message is used but not defined...
et: see teade on kasutusel, kuid kirjeldamata...

en: too many arguments
et: liiga palju argumente

en: too many errors, aborting
et: liiga palju vigu, katkestan töö

en: warning: file `%s' extension `%s' is unknown; will try C
et: hoiatus: faili `%s' laiend `%s' on tundmatu; proovin C vormingut

en: warning: this message is not used
et: hoiatus: see teade on kasutamata

en: while creating hash table
et: paisktabeli loomise käigus

en: while preparing output
et: väljundi ettevalmistamise käigus

en: xgettext cannot work without keywords to look for
et: xgettext ei tööta ilma vajalike võtmesõnadeta
